iWant

Amazon Prime Video dorazilo do České republiky. První půl rok stojí 3 eura měsíčně

iWant

Amazon dnes rozšířil svou video streamovací službu Prime Video do více než 200 zemí a nechybí mezi nimi ani Česká republika. Amazon láká zejména na show The Grand Tour o automobilech, která je nástupcem populárního Top Gearu. Zaváděcí cena je pro první půl rok poloviční – 3 eura měsíčně (81 korun).

Kdo by si chtěl Amazon Prime Video, který představuje konkurenci například pro Netflix, nejprve vyzkoušet, je k dispozici také týdenní zkušební doba. Netflix ovšem bude mít zřejmě proti Amazonu výhodu v nabídce obsahu, protože zatím ani není jasné, jestli bude Prime Video nabízet ve všech zemích stejné filmy a seriály.

Vedle úspěšného The Grand Tour Amazon láká například na seriály Mozart in the Jungle, Transparent nebo The Man in the High Castle.

Prime Video je možné používat na iPhonech a iPadech, kde lze stahovat obsah pro offline přehrávání, ve vybraných chytrých televizích od LG a Samsungu a také ve webovém rozhraní na PrimeVideo.com. V češtině ani s českými titulky Amazon nic nenabízí. Po prvním půl roce bude stát Prime Video 6 eur měsíčně (163 korun), což je o 1 euro méně než Netflix.

Amazon Prime Video
Amazon Prime Video
Developer: AMZN Mobile LLC
Price: Free+