iWant

Aplikace Just Press Record je Diktafon na steroidech

iWant

Zaznamenávat audio, ať už se jedná o rozhovory nebo třeba jen osobní poznámky, může občas potřebovat kdekdo. Většině k tomu pak stačí iPhone, který jako diktafon poslouží velmi dobře, navíc má v sobě výchozí aplikaci Diktafon, jež se vším pomůže. Pokud byste ale chtěli něco víc, je tu aplikace Just Press Record.

Něco víc budou chtít od diktafonu především ti, kteří s nahrávkami pracují často, jako novináři nebo hudebníci, a chtějí tak mít co největší komfort. Přednost Just Press Record tkví v tom, že je multiplatformní, a také – jak napovídá název aplikace – nahrává jediným stiskem.

Zatímco rychle nahrávat umí na iPhonu i systémový Diktafon, tak už pokulhává jeho podpora pro další zařízení. Just Press Record pustíte nejen na iPhonu, ale také na iPadu, na Watch a na Macu. A co je v tomto ohledu klíčové, mezi všemi zařízeními funguje bezchybná synchronizace přes iCloud.

justpressrecord-iphone

V praxi to tedy funguje tak, že jakmile nahrajete cokoliv na iPhonu, můžete si to okamžitě pustit na Macu a s nahrávkou dále pracovat. Stejné to je i s Watch, na nichž můžete nahrávat dokonce bez iPhonu, kam se po opětovném spojení nahrávky uloží a opět s nimi můžete pracovat dál. Mít společnou knihovnu na iCloudu pro všechny vaše nahrávky a neřešit, kam se zrovna ukládají, se bude mnohým jistě hodit.

Nahrávky se na iCloud Drive automaticky organizují do složek podle data, každou si ale samozřejmě můžete pojmenovat podle potřeby. Na iOS procházíte složky přímo v Just Press Record, na Macu vás aplikace přenese do Finderu a složky na iCloud Drive.

Na všech zařízeních můžete nahrávat ihned po spuštění. Na iPhonu lze okamžitě vyvolat nahrávání přes 3D Touch na ikoně nebo přes widget, na Watch přes komplikaci a na Macu zase přes ikonu v horním řádku nabídek (nebo přes Touch Bar). Když pak Just Press Record spustíte, aplikaci dominuje velké červené nahrávací tlačítko.

Rychlá synchronizace a fungování na iOS, watchOS i macOS ovšem není vše, co Just Press Record zdobí. V iOS totiž tento diktafon umí převádět namluvené slovo do psaného textu. Pokud budete diktovat také interpunkci, můžete mít text i rovnou správně zformátovaný, ale to obvykle nebude hlavní cíl. Klíčové při převodu na text je, že pak můžete přímo v Just Press Record na iOS všechny vaše nahrávky prohledávat a potřebné záznamy vyhledávat dle klíčových slov.

justpressrecord-mac

Pokud máte nahrávek hodně a potřebujete s nimi efektivně pracovat, může být převod řeči do textu opravdu neocenitelný nástroj. Převodník funguje pouze na iOS (bez problémů i česky), ale když byste přepis potřebovali někde jinde, nejen na Macu, můžete ho z Just Press Record snadno nasdílet. Sdílet pak ostatně můžete i celou nahrávku, pokud potřebujete mimo iCloud Drive. V aplikaci na Macu pak zase můžete využít pokročilé možnosti v oblasti nahrávací techniky.

Just Press Record pro iOS, tedy pro iPhone, iPad a Watch, stojí 5,49 €, a dobré je tu zmínit ještě šikovnou funkci, že nahrávat můžete i na pozadí, když například potřebujete v iPhonu něco vyhledat. Dalších 5,49 € zaplatíte za aplikaci Just Press Record pro Mac, nicméně tu možná ani mnozí potřebovat nebudou. Pokud nahráváte jen na iOS, díky iCloud Drivu budete mít i bez aplikace ke všem nahrávkám stejný přístup.

Just Press Record
Just Press Record
Cena: 149,00 Kč
Just Press Record
Just Press Record
Vývojář: Open Planet Software
Cena: 149,00 Kč
 • Martin Topinka

  Vypadá zajímavě. V jakém formátu jsou ty nahrávky na iCloudu? Umí pauzu na ticho (resp. aktivaci na zvuk)? Stereo? Já doteď používal AudioMemos, které převod na text neumí.

  • Ondřej Holzman

   Na iCloudu je to v .m4a. Aktivaci na zvuk nejspíš neumí a stereo můžeš pustit na Macu, kde to má více možností, co se týče vstupu.

 • Josef Stalin

  Jde touto aplikací nahrát probíhající hovor?

  • Ondřej Holzman

   Nejde, iOS to aplikaci neumožňuje.

  • Mi Na

   Největší problém nemůžu si nahrát hovor. Tím Je app k ničemu Což jsem kdysi hodně využíval v práci na androidu

 • Lukáš Ez

  Dobrý den, já tuto aplikaci chvilku používal, pro záznam myšlenek, ale nevyhovovalo mi, že se to nepřevádělo do textu,… Chci se zeptat – netušíte prosím někdo, zda existuje aplikace, že bych doslova na hodinkách „stiskl“ tlačítko, nadiktoval česky text (jako do sms), a ten text se odeslal automaticky na konkrétní email bez jakýchkoliv dalších zásahů/potvrzení? … jestli by to tu náhodou viděl nějaký vývojář, tak mu za takovou aplikaci rád zaplatím,…

  • Ondřej Holzman

   Taková varianta patrně ani existovat nemůže, nějaká interakce tam vždy bude nutná. Na Watch je ten manévrovací prostor dost omezený, napadá mě jedině diktovat text rovnou do těla e-mailu a pak ho odeslat.

   • Lukáš Ez

    No jo, ale to bych musel otevřít na hodinkách mail, vybrat novou zprávu, pak diktovat, pak kliknout na odeslat,… – to je bohužel prostě komplikované,… :( Ale děkuji za reakci,…

    • Ondřej Holzman

     Teď mě napadlo, že by to mělo jít velmi dobře vyřešit přes Workflow, které funguje i na Watch. Tam si navolíte přesně ty akce, co potřebujete. A vše by mělo jít stiskem pár tlačítek. https://workflow.is/on/your/wrist

 • Martin Vymětal

  Pokud mám na ruce hodinky a nahrávám konverzaci, kam se ukládají data? Do interní paměti AW nebo – pokud jsou připojeny – do iCloudu či iP? Děkuji.

  • Ondřej Holzman

   Podle všeho by se měly nahrávky ukládat do interní paměti Watch. Jakmile se připojí k iPhonu, přenesou se přes Bluetooth a nahrají do cloudu.

 • Matyáš

  Prosim vas; kde na iPhone najdu vychozi aplikaci Diktafon?