iWant

Aplikace Just Press Record je Diktafon na steroidech

iWant

Zaznamenávat audio, ať už se jedná o rozhovory nebo třeba jen osobní poznámky, může občas potřebovat kdekdo. Většině k tomu pak stačí iPhone, který jako diktafon poslouží velmi dobře, navíc má v sobě výchozí aplikaci Diktafon, jež se vším pomůže. Pokud byste ale chtěli něco víc, je tu aplikace Just Press Record.

Něco víc budou chtít od diktafonu především ti, kteří s nahrávkami pracují často, jako novináři nebo hudebníci, a chtějí tak mít co největší komfort. Přednost Just Press Record tkví v tom, že je multiplatformní, a také – jak napovídá název aplikace – nahrává jediným stiskem.

Zatímco rychle nahrávat umí na iPhonu i systémový Diktafon, tak už pokulhává jeho podpora pro další zařízení. Just Press Record pustíte nejen na iPhonu, ale také na iPadu, na Watch a na Macu. A co je v tomto ohledu klíčové, mezi všemi zařízeními funguje bezchybná synchronizace přes iCloud.

justpressrecord-iphone

V praxi to tedy funguje tak, že jakmile nahrajete cokoliv na iPhonu, můžete si to okamžitě pustit na Macu a s nahrávkou dále pracovat. Stejné to je i s Watch, na nichž můžete nahrávat dokonce bez iPhonu, kam se po opětovném spojení nahrávky uloží a opět s nimi můžete pracovat dál. Mít společnou knihovnu na iCloudu pro všechny vaše nahrávky a neřešit, kam se zrovna ukládají, se bude mnohým jistě hodit.

Nahrávky se na iCloud Drive automaticky organizují do složek podle data, každou si ale samozřejmě můžete pojmenovat podle potřeby. Na iOS procházíte složky přímo v Just Press Record, na Macu vás aplikace přenese do Finderu a složky na iCloud Drive.

Na všech zařízeních můžete nahrávat ihned po spuštění. Na iPhonu lze okamžitě vyvolat nahrávání přes 3D Touch na ikoně nebo přes widget, na Watch přes komplikaci a na Macu zase přes ikonu v horním řádku nabídek (nebo přes Touch Bar). Když pak Just Press Record spustíte, aplikaci dominuje velké červené nahrávací tlačítko.

Rychlá synchronizace a fungování na iOS, watchOS i macOS ovšem není vše, co Just Press Record zdobí. V iOS totiž tento diktafon umí převádět namluvené slovo do psaného textu. Pokud budete diktovat také interpunkci, můžete mít text i rovnou správně zformátovaný, ale to obvykle nebude hlavní cíl. Klíčové při převodu na text je, že pak můžete přímo v Just Press Record na iOS všechny vaše nahrávky prohledávat a potřebné záznamy vyhledávat dle klíčových slov.

justpressrecord-mac

Pokud máte nahrávek hodně a potřebujete s nimi efektivně pracovat, může být převod řeči do textu opravdu neocenitelný nástroj. Převodník funguje pouze na iOS (bez problémů i česky), ale když byste přepis potřebovali někde jinde, nejen na Macu, můžete ho z Just Press Record snadno nasdílet. Sdílet pak ostatně můžete i celou nahrávku, pokud potřebujete mimo iCloud Drive. V aplikaci na Macu pak zase můžete využít pokročilé možnosti v oblasti nahrávací techniky.

Just Press Record pro iOS, tedy pro iPhone, iPad a Watch, stojí 5,49 €, a dobré je tu zmínit ještě šikovnou funkci, že nahrávat můžete i na pozadí, když například potřebujete v iPhonu něco vyhledat. Dalších 5,49 € zaplatíte za aplikaci Just Press Record pro Mac, nicméně tu možná ani mnozí potřebovat nebudou. Pokud nahráváte jen na iOS, díky iCloud Drivu budete mít i bez aplikace ke všem nahrávkám stejný přístup.

Just Press Record
Just Press Record
Price: 129,00 Kč
Just Press Record
Just Press Record
Price: 129,00 Kč