iWant

App to the Week – Warhammer 40,000: Deathwatch – Tyranid Invasion

iWant

Snad každý sci-fi a fantasy fanoušek zná sérii a svět Warhammer. Již jako malý kluk jsem hltal pod lavicí knihy Warhammer s Gotrekem a Felixem, kteří zabíjeli vše, co jim přišlo pod ruku. Později přišel i Warhammer 40,000. Ten byl představen nejen jako desková hra s miniaturními figurkami, ale i jako série knih či animovaných filmů. Téměř vzápětí se populární fantasy série dostala i na PC a herní konzole a ani chytré telefony nejsou výjimkou.

Již jednou se hra z prostředí světa Warhammer dostala do výběru App of the Week. Tento týden se to vývojářům z Rodeo Games povedlo znovu s hrou Warhammer 40,000: Deathwatch – Tyranid Invasion. Ta světlo světa spatřila teprve loňský rok, takže jde o nejnovější počin těchto vývojářů.

Warhammer 40,000 je akční strategická tahová hra, ve které pomocí různých mariňáků musíte plnit mise a další úkoly. Celkově na vás v kampani čeká čtyřicet různých misí, kde máte k dispozici hromadu zbraní a speciálních útoků a efektů.

Jednotlivé mise se skládají z tahů. Na začátku máte vždy jistý úkol, například chránit nějaký objekt, zničit určitý počet nepřátel či vydržet několik kol. V každém kole přitom můžete mariňáky různě přesouvat na nové pozice, útočit na nepřátele nebo využít nějaké obranné schopnosti. Jakmile váš tah skončí, hraje nepřítel.

Chvílemi se může zdát, že hra je velmi stereotypní. Osobně oceňuji to, že kolo nepřítele lze alespoň trochu zrychlit. Stejně tak je evidentní, že si vývojáři dali práci s grafickou stránkou hry a zajímavou hratelností. Vě hře totiž nechybí ani systém zkušeností, vylepšování zbraní, vojáků a další uživatelské nastavení a módy.

V mnoha případech je vaším primárním úkolem obrana, jelikož počty nepřátel se stále zvyšují. Ve hře na váš čeká i doprovodný příběh a pokud tento svět znáte z papírových knih, jistě ho více než oceníte.

Warhammer 40,000: Deathwatch – Tyranid Invasion doporučuji všem milovníkům science fiction a kvalitních tahových strategií. Rovněž doporučuji zvažovat každý krok a tah, jelikož i vaši mariňáci jsou smrtelní a v mnoha případech by byla škoda, hrát hru znovu od začátku dané mise. Přeji dobrý a úspěšný lov. Nejnovější Warhammer stahujte pro iPhony i iPady aktuálně zdarma.