iWant

Apple a Alphabet se přetahují o titul nejhodnotnější společnosti na světě

iWant

Jen pár desítek hodin se ohřál holding Alphabet coby nejhodnotnější společnost světa. Po včerejším uzavření akciového trhu se na první příčku vrátil Apple, který platil za nejhodnotnější firmu nepřetržitě v posledních dvou letech.

Alphabet, pod který spadá zejména Google, se vyhoupl před Apple začátkem týdne, když oznámil velice úspěšné finanční výsledky za poslední kvartál. Akcie Alphabetu ($GOOGL) se díky tomu zvedly o osm procent až na 800 dolarů za kus a tržní hodnota celého holdingu vzrostla na více než 540 miliard dolarů.

Zatím se ale Alphabet na čele udržel pouhé dva dny. Včerejší situace po uzavření obchodování na burze byla následující: hodnota Alphabetu činila necelých 500 miliard dolarů, zatímco Apple hravě překonal 530 miliard.

aapl-google-cap

Akcie obou firem, i vinou ohlášení finančních výsledků (v obou případech poměrně úspěšných), v posledních hodinách a dnech kolísají o jednotky procent nahoru a dolů. Aktuálně se pohybují kolem 540 miliard u Applu a 500 miliard u Alphabetu.

Apple sice po mohutném ataku svého konkurenta ukázal, že se dlouho drženého prvenství nechce vzdát tak snadno, nicméně je otázka, jak se budou investoři na Wall Street chovat v následujících měsících. Zatímco akcie Alphabetu meziročně stouply o 46 procent, ty Applu šly o 20 procent dolů. Rozhodně ale můžeme očekávat, že u jediné aktuální výměny v žebříčku nejhodnotnějších firem na světě nezůstane.

Zdroj: USA Today, Apple