Apple a Alphabet se přetahují o titul nejhodnotnější společnosti na světě

apple-store-santa-monica-logo-building

Jen pár desítek hodin se ohřál holding Alphabet coby nejhodnotnější společnost světa. Po včerejším uzavření akciového trhu se na první příčku vrátil Apple, který platil za nejhodnotnější firmu nepřetržitě v posledních dvou letech.

Alphabet, pod který spadá zejména Google, se vyhoupl před Apple začátkem týdne, když oznámil velice úspěšné finanční výsledky za poslední kvartál. Akcie Alphabetu ($GOOGL) se díky tomu zvedly o osm procent až na 800 dolarů za kus a tržní hodnota celého holdingu vzrostla na více než 540 miliard dolarů.

Zatím se ale Alphabet na čele udržel pouhé dva dny. Včerejší situace po uzavření obchodování na burze byla následující: hodnota Alphabetu činila necelých 500 miliard dolarů, zatímco Apple hravě překonal 530 miliard.

aapl-google-cap

Akcie obou firem, i vinou ohlášení finančních výsledků (v obou případech poměrně úspěšných), v posledních hodinách a dnech kolísají o jednotky procent nahoru a dolů. Aktuálně se pohybují kolem 540 miliard u Applu a 500 miliard u Alphabetu.

Apple sice po mohutném ataku svého konkurenta ukázal, že se dlouho drženého prvenství nechce vzdát tak snadno, nicméně je otázka, jak se budou investoři na Wall Street chovat v následujících měsících. Zatímco akcie Alphabetu meziročně stouply o 46 procent, ty Applu šly o 20 procent dolů. Rozhodně ale můžeme očekávat, že u jediné aktuální výměny v žebříčku nejhodnotnějších firem na světě nezůstane.

Zdroj: USA Today, Apple

  • Jiří Brož

    Pro koncového uživatele tyhle čísla nemají vůbec žádný význam, ale tím určitě nechci útočit na obsah článku který je hezký napsaný, děkuji. 😊