iWant

Apple již tradičně vzpomíná na Martina Luthera Kinga

iWant

Stejně jako minulý rok, tak i dnešní den se u společnosti Apple nese v duchu vzpomínání na Martina Luthera Kinga Jr., jednoho z nejvýznamnějších vůdců afroamerického hnutí za rovnocenná občanská práva. Hlavní stránka na Apple.com se pyšní jeho černobílou fotografií, která zaujímá celý prostor. Použitý citát ve spodní části zdůrazňuje nejen hodnoty této kalifornské společnosti, ale i to, jakým člověkem MLK byl.

„Life’s most persistent and urgent question is, ,What are you doing for others?‘“, což může být volně přeloženo jako „Nejvytrvalejší a nejnaléhavější životní otázka zní ,Co jste udělali pro ostatní?’“

Výkonný ředitel společnosti Tim Cook si hrdě stojí za tím, že pro něj byl Martin Luther King vzorem a inspirací, jelikož se podstatnou část života snažil o rovnocenná občanská práva.

Tento den je pro všechny společnosti v Americe něco jako den volna. Minulý rok Apple nabízel darování 50 dolarů za každou odpracovanou hodinu ze strany jejich zaměstnanců. Zatím se však neví, jestli podobný dobročinný akt provozuje i letos.