iWant

Apple koupil populární automatizační aplikaci Workflow

iWant

Kdo to někdy myslel s plnohodnotnou prací na iPadu vážně, pravděpodobně používal aplikaci Workflow. Tento velmi populární automatizační nástroj umožňoval propojovat různé aplikace a úkony, díky nimž jste dokázali udělat na iOS spoustu věcí, ke kterým byl dříve nutný Mac. Nyní tuto aplikaci včetně celého vývojářského týmu koupil Apple.

Zpráva to byla při středečním večeru nečekaná, nicméně Matthew Panzarino z TechCrunch, který s ní přišel jako první, prozradil, že tuto akvizici monitoroval již dlouho. Nyní se obě strany definitivně domluvily, ale částka, za níž Apple Workflow koupil, známa není.

Aplikace Workflow se za pár let vypracovala do nepostradatelného nástroje pro všechny tzv. power uživatele, kteří potřebovali na iPhonech nebo iPadech provádět složitější operace. Ty si vždy ve Workflow nejprve za kombinace různých skriptů či přednastavených akcí připravili a následně je v případě potřeby vyvolávali již jen stisknutím jediného tlačítka. Na Macu velmi podobně funguje Automator, který ovšem vyvíjí sám Apple.

workflow-team

Vývojáři kalifornské firmy se nově dostanou také k podobné aplikaci na iOS, přičemž by se k nim měl připojit i několikačlenný tým, který dosud na Workflow pracoval. Co je poměrně překvapivé, ale pro uživatele aplikace příjemné zjištění, že Apple Workflow prozatím nechá v App Storu, navíc ho nabídne zdarma. Vzhledem k právním záležitostem nicméně okamžitě odstranil podporu pro aplikace jako Google Chrome, Pocket či Telegram, které již dříve odmítly podepsat souhlas s užíváním jejich URL schémat.

„Jsme nadšení, že se připojujeme k Applu,“ okomentoval akvizici člen týmu Ari Weinstein. „S Apple jsme úzce spolupracovali od samého začátku. (…) Nemůže se dočkat, až naší práci posuneme v Applu na další úroveň a přispějeme k produktům, jež se týkají lidí po celém světě.“ V roce 2015 získalo Workflow od Applu ocenění za design a firmě se celý počin už tehdy velmi zamlouval.

Jak již bylo zmíněné, Workflow minimálně prozatím zůstává v App Storu, jelikož se nejedná pouze o akvizici týmu, nýbrž celé aplikace. Celá iOS scéna bude nicméně v následujících měsících netrpělivě sledovat, jak Apple nakonec s Workflow naloží – mnozí dříve či později očekávájí konec samostatné aplikace a postupnou integraci jejích funkcí do iOS. Apple nicméně své plány tradičně neprozradil. První vlaštovky bychom mohli vidět v červnu na vývojářské konferenci WWDC, která se právě těchto záležitostí týká.

Workflow
Workflow
Vývojář: Apple
Cena: Zdarma
Zdroj: TechCrunch
  • Rolph

    Tak hlavně by to mohlo přinést podporu Workflow u Siri, což by bylo super, neb to tomu fakt hodně chybí…

    • N2by

      A na co to pouzivas? Zkousel jsem neco zautomatizovat (mam asi 2 manualni veci co delam kazdej den). Jenze jsem narazil, ze ta aplikace kterou chci alespon spustit nepodporuje Workflow a cau a nazdar. Podporovany jsou teda jenom vsechny Apple aplikace.