iWant

Apple koupil technologický startup LearnSprout, zabývající se vzděláváním

iWant

Apple oznámil koupi technologicko-vzdělávacího startupu LearnSprout, který vyvíjí software pro školy a učitele, kteří díky němu mohou sledovat výkony svých žáků. Očekává se, že Apple nově nabyté technologie použije ve svých vzdělávacích projektech, které aktuálně rozšiřuje především na iPadech.

„Apple čas od času kupuje malé technologické společnosti, ale obecně nediskutujeme naše záměry nebo plány,“ potvrdil Bloombergu akvizici obligátní reakcí mluvčí Applu Colin Johnson.

LearnSprout aktuálně využívá napříč Spojenými státy přes 2 500 škol a funguje tak, že shromažďuje známky studentů z celé školy, aby si následně mohli učitelé zkontrolovat, jak si studenti vedou. Ambice LearnSprout je školám umožnit analyzovat sesbíraná data například na základě docházky, zdravotního stavu, připravenosti tříd apod.

Apple touto akvizicí, jejíž cena nebyla zveřejněna, jednoznačně míří za zlepšením svých služeb právě pro školy a vzdělávací zařízení. Zejména na americkém trhu na něj začínají významně tlačit Chromebooky, které jsou pro mnohé dostupnějšími nástroji. Už v chystaném iOS 9.3 můžeme sledovat zásadní novinky pro učitele, jako je aplikace Classroom nebo režim pro více uživatelů.

Zdroj: Bloomberg