iWant

Apple ukázal, jak budou vypadat pořady Planet of the Apps a Carpool Karaoke

iWant

Apple již delší dobu opatrně našlapuje kolem video obsahu, kterým chce začít vedle hlavní hudební složky zásobovat svou streamovací službu Apple Music. V následujících měsících by měl do videa naplno šlápnout s vlastním obsahem.

Na konferenci Code Media tento týden vystoupil viceprezident Applu Eddy Cue, který má mimo jiné právě Apple Music a s tím spojené záležitosti na starosti. Cue přítomným vysvětloval, že se chce jeho firma soustředit na tvorbu unikátního obsahu, který se nějakým způsobem liší od konkurence a zároveň využívá výhod jeho streamovací platformy.

Reality show o aplikacích

Prvním významným dílem v oblasti vlastního „televizního“ obsahu bude pořad Planet of the Apps, který bude tak trochu reality show v čele s celebritami jako Will.i.am nebo Jessica Alba. Apple nyní vypustil první trailer, kde ukázal, jak bude jeho prvotina vypadat.

Na Apple Music by mělo Planet of the Apps dorazit na jaře a půjde o podobný koncept, jaký například ve svém pořadu Den D využívala před lety Česká televize. V Planet of the Apps budou mít vývojáři šanci představit své aplikace a „prodat“ své nápady hvězdným porotcům.

Hodnotit jednotlivé projekty budou Will.i.am (stojící za firmou/značkou i.am+), Jessica Alba (The Honest Co.), Gwyneth Paltrow (Goop) a Gary Vaynerchuk (Vayner Media). Ti mají za sebou jak úspěchy s vlastními projekty a investicemi, tak také vysoký venture kapitál, s nímž mohou vývojářům – pokud je osloví – následně pomoci. S investicemi do vybraných projektů navíc počítají i Product Hunt nebo Lightspeed Venture Partners.

Nejúspěšnější vývojáři navíc nezískají jen někoho ze zmíněné čtveřice jako mentora a případný kapitál, ale zároveň dostanou speciální prostor v App Storu, kde se objeví i aplikace přímo pro pořad Planet of the Apps.

Populární James Corden

V nejbližších měsících se pak na Apple Music chystá ještě jeden nový pořad, tentokrát však nejde o zcela vlastní tvorbu Applu. Loni v létě kalifornská firma nakoupila práva na populární show Carpool Karaoke, kterou ve své The Late Late Show proslavil James Corden.

Také na tento pořad, který se jmenuje Carpool Karaoke: The Series, vydal Apple první trailery, v nichž potvrzuje již ohlášenou mírnou změnu konceptu. Hlavní postavou totiž nezůstane James Corden, ale v roli moderátorů a hostů se budou v jednotlivých dílech střídat různé celebrity.

Můžeme se těšit na společné jízdy, v nichž se bude nejen zpívat, různých celebrit, mezi kterými nebudou chybět James Corden, Will Smith, Billy Eichner, Metallica, Alicia Keys, John Legend, Ariana Grande, Seth MacFarlane, Chelsea Handler, Blake Shelton, Michael Strahan, John Cena nebo Shaquille O’Neal.

Akvizice Netflixu zatím ne

Oba pořady by měly odstartovat na Apple Music na jaře, patrně v dubnu, a kalifornská firma tím chce svou streamovací službu ještě více podpořit a rozšířit ji i dalším než jen hudebním obsahem. Tím se chce zároveň odlišit například od konkurenčního Spotify, které zatím stále drží mezi hudebními streamovacími službami první pozici.

V souvislosti se zvýšenými snahami Applu v oblasti vlastní mediální tvorby se čím dál častěji mluví o tom, že by Tim Cook a spol. nakonec mohl sáhnout do firemní kasy a koupit například úspěšný Netflix. Podle Eddyho Cuea chce ovšem Apple zkusit tvořit trochu něco jiného a podobnou velkou akvizici neplánuje.

„Možná by bylo jednodušší, kdybychom někoho koupili nebo tvořili takový obsah, ale to nechceme,“ uvedl Cue na adresu dnešní tradiční tvorby například právě z dílny Netflixu. „Snažíme se dělat něco, co je unikátní, co využívá výhod naší platformy a co do toho nakonec přidá část kultury. A to si myslíme, že teď můžeme dělat s partnery, jako je Ben. Nikde jinde to nevidíme.“

Benem myslel Cue producenta Bena Silvermana, který s ním na Code Media vystupoval a právě například za show Planet of the Apps stojí. Apple chce nyní zkusit jinou cestu, kterou nákup současných seriálů prozatím nepředstavuje. Zanedlouho bychom se měli sami přesvědčit, jak úspěšná tato cesta bude.

Zdroj: Re/code, TechCrunch, SlashGear, VentureBeat