iWant

Appvent Calendar – každý den iPhone hra zadarmo

iWant

Rád si sem tam zahraji nějakou iPhone hru a úplně miluji, když objevím nějakou kvalitní iPhone hru zdarma. A dnes jsem zjistil, že se mám do vánoc na co těšit. Stránky Appvent Calendar totiž budou každý den odkrývat jednu hru, která na daný den bude úplně zdarma!

To by samo o sobě nebylo velké terno, her zdarma se na Appstore povalují tisíce, ale Appvent Calendar začal pěkně zvostra. První iPhone hra zdarma v tomto kalendáři není nic menšího, než velmi kvalitní titul od českých tvůrců s názvem 33rd Division (pokud jste fanouškem 14205.w5.wedos.net na Facebooku či Twitteru, tak jste se o tom dozvěděli již odpoledne).

Určitě doporučuji navštěvovat stránky Appvent Calendar každý den a pokud vás hra zaujme, tak si ji nezapomeňte daný den stáhnout. Momentálně jsou stránky celkem přetížené, takže se načítají déle než by měly. Pokud vás zajímá, o čem je 33rd Division, tak si přečtěte „deník“ Tomáše Plíhala.

22-10-09 10:45:15 SELČ – Sedím ve škole, nudím se. Další standartní situace. Zkusíme tedy nenahlédnout do Top 25 v App Store? Proč ne, otvírám a listuji. Hmm 33rd DIVISION za 0,79 € se pomalu škrábe nahoru. Detaily nám prozradí, že ji můžeme hrát minuty či dny. A že se jedná o Commandos type hru. To upoutalo mojí pozornost. Snahu o koupi mi ale překazí velikost, hra má více jak 20MB a 3G selhává. Natěšen doma stahuji s vědomím, že takový objem dat musí znamenat kvalitu. Večer není čas zapínat, nechávám si zábavu do školy.

33rd-division-1 33rd-division-2

23-10-09 9:30:00 SELČ – Opět přichází nuda a tak spouštím “Commandos” pro iPhone. Hra začíná. Parádní rychlost a zvuky hned na začátku. Vybírám možnost Live mode. A hraji, ale ouha nejedná se o Commandos. Pouze pohled a princip hry, zdá se mi podobný. Nevadí, hra si mě totiž během pár sekund získává (hned co jsem pochopil princip). Hraji. Po pár úspěšných přebehnutích vojáčků mi na displej vybíhá medik a v zápětí velký pomalý šéf se svojí hláškou o přítomnosti, v divokém poli SS hlídek.

Hra se odehrává na jednom ze čtyř bitevních polí, ke kterým se můsíte proklestit přes německé hlídky. Ve hře vystupují 3 typy vojáků (pěšák, medik a velký šéf), každý z nich ohodnocený různým počtem bodů. Na bitevním poli se také zobrazuje množství power-upů, které přidávají vojákům od neviditelnosti až po super skóre. Pohyb vojáků ovládáte prstem, kdy jim kreslíte na displej trajektorii jejich pohybu. Po ťuknutí na vojáka voják zalehne a stane se tak neviditelným pro pole věčně sledujících SS vojáků s dalekohledy. U hry nechybí perfektní hudba na pozadí, kterou lze vypnout pokud preferujete poslouchat svůj iPod, osobité kecy vojáků a skvělá grafika. Za tu cenu, no nekup to, a ještě s vědomím, že podpořím domácí scénu. Už se teším až dobyji Plzeň. The 33rd DIVISION wants you!