iWant

Asics kupuje Runkeeper, oblíbenou běžeckou aplikaci

iWant

Spojení sportovního oblečení a fitness aplikací má k sobě hodně blízko. Minulý rok to vycítila vedle společnosti Adidas, která koupila populární běžeckou aplikaci Runtastic, také Under Armour, jenž pod svá křídla vzal MyFitnessPal a Endomondo. Japonský výrobce sportovního potřeb Asics nezůstal pozadu a připojil se k těmto světoznámým firmám akvizicí jedné z nejoblíbenějších běžeckých aplikací, Runkeeperu.

„Budoucnost fitness značek není pouze o materiálních produktech, to je zřejmé. Jakmile spojíte digitální fitness platformu se špičkovým výrobcem sportovního oblečení a obuvi, můžete vytvořit zcela nový druh fitness značky, kterí má hlubší a důvěrnější vztah se zákazníky,“ komentuje akvizici zakladatel a výkonný ředitel Runkeeperu Jason Jacobs.

Ve svém příspěvku mimo jiné zmínil, že se společností Asics sdílí nejen velké nadšení do této věci, ale také silné pouto a podporu. Uvedl také informaci o tom, že si běžci ve spojení s oficiálním Shoe Trackerem od Runkeeperu nejvíc oblíbili právě vybavení od Asics.

Propojení fitness aplikací a sportovního vybavení je jistě postupem, který vede k úspěchu. Mimo Adidasu a Under Armour se v této oblasti pohybuje také Nike, který nabízí fitness tracker FuelBand a běžeckou aplikaci Nike+, která je oproti náramku FuelBand mezi běžci stále velmi populární.

Nutno dodat, že pro Runkeeper může být spojení s Asicsem životně důležité, protože během minulého léta musela firma propustit téměř třetinu svých zaměstnanců, aby se mohla více soustředit na zisk než na rozšiřování uživatelské základny.

Zdroj: The Verge