iWant

Autorizovaná výměna displeje iPhonu vám zachová záruku

iWant

Prasklý displej je na iPhonu vcelku běžnou „závadou“. Byť se snaží dělat Apple displeje co nejbytelnější, když tak velká skleněná plocha upadne na zem, ne vždy to dokáže přežít bez úhony. Důležité pak ale mohou být vaše další kroky: co dělat s rozbitým displejem u iPhonu?

Dobrá zpráva je, že na rozdíl od jiných součástek, lze displej v iPhonech nadále poměrně snadno vyměnit a provedou to ve většině servisů. Problém ovšem je, že když s prasklým displejem nepůjdete do autorizovaného servisu, v drtivé většině případů přijdete o záruku.

Pokud takovou opravu provede technik v neautorizovaném servisu, přicházíte jako majitel iPhonu o záruku a zároveň možnost příště poškozený telefon do autorizovaného servisu přinést.

Proto autorizované servisní středisko iOpravna, specializující se na produkty Applu, upozorňuje na program autorizované výměny displejů v iPhonech, která nemá žádný vliv na záruku. iOpravna totiž zprostředkuje autorizovanou výměnu displeje přímo u výrobce, a tak máte garanci jak nejvyšší kvality služby, tak zároveň originálních dílů.

Právě tyto dva aspekty servisního zásahu nemusí být v neautorizovaných servisech garantovány. Navíc iOpravna nabízí autorizovanou výměnu displejů za přijatelnou cenu. Displej u iPhonů 5, 5S, 6 a 6S vymění za 4 032 korun, u iPhonů 6 Plus a 6S Plus za 4 703 korun. Obvyklá doba opravy je 5 až 8 pracovních dní, protože se servis neprovádí na území České republiky.

Zároveň iOpravna upozorňuje na tzv. Exchange program, který přijde na řadu v případě, že je váš iPhone již nenávratně poškozen, například po zasažení kapalinou, nebo když máte ohnutý rám. V takový okamžik vám iOpravna nabídne placenou výměnu kus za kus, a to i mimo běžnou záruční lhůtu.

V rámci Exchange programu získáte nový iPhone 6 a 6S za 9 675 korun, nový iPhone 6 Plus a 6S Plus za 10 745 korun a iPhony SE, 5S, 5 nebo 5C za 8 820 korun.

Toto je komerční sdělení, Jablíčkář.cz není autorem textu a nezodpovídá za jeho obsah.

 • Jan Zviratko Schermer

  To je blábol. Výměnou nebo opravou čehokoliv v neautorizovaném servisu o zákonnou záruku člověk nepřijde, jediné o co může přijít je nadstandardní záruka (například 3-letá nebo on-site pokud má vlastní podmínky) a možná také o _pozáruční_ servis v autorizovaném servisu.
  Záruka se pouze nevztahuje na vady, které byly způsobené neodborným zásahem. To ale neznamená, že „neodborný zásah“ může za všechny další závady. Prokázání toho, že závadu způsobila neodborná oprava, je nadále na prodejci (případne aut. servisu).

  Jinak řečeno, pokud si objednám sklíčko z Číny, doma ho laicky za pomoci krumpáče a kuchyňského nože vyměním , tak to není důvod, proč později nereklamovat například nefunkční tlačítko nebo desku – samozřejmě pokud jsem jí nezničil při opravě sám.

  A zrovna u sklíčka je tahle reklama zvlášť vtipná, sklíčka totiž lokální servisy nemění vůbec, ale posílají telefon tuším do Holandska. Každý, kdo potřebuje telefon, si tedy nechá sklíčko opravit tam, kde mu to udělají za pár hodin a za pár korun, a ne v autorizovaním servisu, který to sám na počkání ani neudělá.

  Jestli chcete dobré PR tak si vydupejte u Applu zásobu sklíček a právo je měnit a nemlžte tady nepravdami o záruce.

  • Martin Sykora

   Mozna by nebylo na skodu si precist zarucni podminky nez neco takoveho napisete,pokud budu citovat:
   Tato záruka se nevztahuje na: (f) poškození způsobená servisem (včetně aktualizací a rozšíření) prováděným osobou, která není zástupcem společnosti Apple ani poskytovatelem servisu autorizovaným společností Apple (dále jako „autorizovaný poskytovatel servisu“);

   • Jan Zviratko Schermer

    A já snad píšu něco jiného?

 • Lucie

  Nemáte někdo zkušenost s ochrannými tvrzenými skly? Přemýšlím, že bych si na SE koupila ochranné sklo od ultraglassu – lidé na fb i webu píšou, že jsou spokojeni. Třeba tady je takový stručný výtah, nevíte o tom někdo něco víc?
  http://cekujto.cz/recenze-podivejte-se-co-vsechno-vydrzi-displej-iphonu-s-touto-ochranou-video/

  • JaTyOn

   Objednej si ho na Aliexpressu za dolar. Je to uplne stejny hako to co koupis tady za 300 a vic. Vyzkouseno na iP 5s a 6

   • Lucie

    Nemám zkušenosti s objednáváním ze zahraničí. Mě spíše zajíma jeslti to něco ochrání?

    • Jan Zviratko Schermer

     Proti skrabancum chrani spolehlive, proti narazum je to o stesti. Pritelkyne uz rozbila dve sklicka (vzdycky pad), jestli by to jinak odnesl displej nevim, ale mozne to je.
     Na nektere folie je dozivotni zaruka proti rozbiti (kdyz spadne na zem a rozbije se tak ji zadarmo vymeni), ale za dolar to neni ;)

    • JaTyOn

     Vyzkouseno na ipadu. Upadl mi cca z metru sklem na kameni. Kryci sklo popraskalo a display byl ok.

  • Kendy

   Určitě můžu doporučit. Osobně odzkoušeno. Pád rovnou na display na kámen a sklo zafungovalo. Jinak po odzkoušení kdečeho za různé peníze můžu potvrdit radu „JaTyOn“, Aliexpress za 1-2 € udělá stejnou službu jako od Alza a spol za 300-400 Kč.

  • Jiří Brož

   Používám contour od ZAGG invisible shield. Je sice dražší ale už mám asi 10. je na něj totiž doživotní záruka. Když ho rozbijete, dostanete za prasklé nové sklíčko a platíte jen poštovné, výhodou je že model contour chrání i zakřivené okraje a není vůbec poznat že na telefonu nějaká ochrana je, nevýhodou může být požadavek na zručnost při aplikaci, chce to praxi a čisté prostředí.

   • Lucie

    Já jsem teda objednala ten UltraGlass, taky právě nabízejí doživotní záruku jen za cenu poštovného, což je paráda. Dnes už objednávku zpracovávají takže snad zítra bude doma a uvidíme.

 • I Love Apple

  Určitě mohu doporučit servis ITS a.s. V Prze nejlepší ceny, ochota, rychlost mi přijde úplně perfektní. Jsem s nima maximálně spokojený.

 • Dolomiti

  Twl to je nářez :-O iPhone 6 za 4.032,-Kč :-D Applestore v Drážďanech nebo v Mnichově (je to vcelku jedno) na počkání (cca. 2 hodiny) výměna za 110,- Euro ;-) Pokud máte ještě záruku, tak výměna kus za kus (zkušenost z Drážďan) za 130,- Euro ;-)

  • Martina Kubikova

   No ale kdyz k te cene pripoctu dopravu z Prahy, tak to vyjde skoro na stejno, ne?

   • Dolomiti

    Tak pokud se tam neumíte dostat levněji než za 1.000,- Kč ;-) a nevadí vám být týden bez iPhonu, tak asi „skoro“ je :-D