iWant

Půjde Apple do cenové války s iPadem?

iWant

AppleInsider přilil oleje do ohně svojí novou spekulací. S příchodem iPadu 3 by mohla cena iPadu 2 poklesnout na 299 dolarů.

Publikace DigiTimes (Taiwanská publikace o specifických předpokladech a záměrech společnosti Apple) zmínila zajímavou myšlenku. S příchodem Apple iPad 3 by mohl stávající tablet druhé generace slevit na 299 dolarú. Deník AppleInsider zveřejnil některé zajímavé informace z této publikace, že pokud bude chtít Apple nechat iPad 2 v oběhu, bude zapotřebí, aby snížil jeho cenu, jelikož už se nebude jednat o nejnovější typ.

Vzhledem k známé politice při snižování cen starších zařízeních by Apple mohl tablet slevit na 399 nebo 349 dolarů dokonce i 299 dolarů, jak se domnívají analytici. Vzhledem ke konkurenci tabletu Amazon Kindle Fire, který aktuálně stojí 199 dolarů a je označován za low-end tablet, Apple by mohl agresivně přistoupit i k této cenové relaci a přiblížit co nejníže a to i za předpokladu, že chce nechat iPad 2 stále high-endovým tabletem.

Vyrojily se také spekulace, zda Apple opravdu nepředstaví dva tablety, jeden pro náročné – s Retina Displayem, 8 Mpx fotoaparátem a pro méně náročné uživatele vybavený jen 5 Mpx fotoaparátem. (Poznámka redakce: tento krok se nám jeví spíše jako nepravděpodobný, odporuje to firemní filozofii jednoho klíčového produktu.)

Ta samá publikace hovořila i o tom, že společnost začíná snižovat objednávky na iPad 2, ale (cituji) „je stále ještě brzy cokoliv říci“. Není jasné, který tablet se bude prodávat, za jaké ceny a v jakých variantách. Tento tah by přesto mohl znamenat dobrý útok na Amazon, který prodává svůj Kindle Fire za ceny, které neodpovídají ani výrobním nákladům a tablet dotuje z jiných výdělečných aktivit.

Zdroj: AppleInsider.com