iWant

Půjde Apple do cenové války s iPadem?

iWant

AppleInsider přilil oleje do ohně svojí novou spekulací. S příchodem iPadu 3 by mohla cena iPadu 2 poklesnout na 299 dolarů.

Publikace DigiTimes (Taiwanská publikace o specifických předpokladech a záměrech společnosti Apple) zmínila zajímavou myšlenku. S příchodem Apple iPad 3 by mohl stávající tablet druhé generace slevit na 299 dolarú. Deník AppleInsider zveřejnil některé zajímavé informace z této publikace, že pokud bude chtít Apple nechat iPad 2 v oběhu, bude zapotřebí, aby snížil jeho cenu, jelikož už se nebude jednat o nejnovější typ.

Vzhledem k známé politice při snižování cen starších zařízeních by Apple mohl tablet slevit na 399 nebo 349 dolarů dokonce i 299 dolarů, jak se domnívají analytici. Vzhledem ke konkurenci tabletu Amazon Kindle Fire, který aktuálně stojí 199 dolarů a je označován za low-end tablet, Apple by mohl agresivně přistoupit i k této cenové relaci a přiblížit co nejníže a to i za předpokladu, že chce nechat iPad 2 stále high-endovým tabletem.

Vyrojily se také spekulace, zda Apple opravdu nepředstaví dva tablety, jeden pro náročné – s Retina Displayem, 8 Mpx fotoaparátem a pro méně náročné uživatele vybavený jen 5 Mpx fotoaparátem. (Poznámka redakce: tento krok se nám jeví spíše jako nepravděpodobný, odporuje to firemní filozofii jednoho klíčového produktu.)

Ta samá publikace hovořila i o tom, že společnost začíná snižovat objednávky na iPad 2, ale (cituji) „je stále ještě brzy cokoliv říci“. Není jasné, který tablet se bude prodávat, za jaké ceny a v jakých variantách. Tento tah by přesto mohl znamenat dobrý útok na Amazon, který prodává svůj Kindle Fire za ceny, které neodpovídají ani výrobním nákladům a tablet dotuje z jiných výdělečných aktivit.

Zdroj: AppleInsider.com

  • ak by ipad2 zlacnelo na 299 euro… co by na to povedali vsetci co kupovali ipad2 na vianoce za 500? :) nie je to pravdepodobne, proste pojde dole o ovela mensiu sumu

    • Proto tam jsou uvedeny tři cenové kategorie: $399, $349 a $299. DigiTimes neříká, že to tak bude, jen že je to možné.

  • richard

    mam iPad 2 a kupoval som ho hned ako bol dostupny na SR za 470eur. Kebyze pojde dole na 299 tak ma asi porazi, nakolko planujem kupit trojku a dvojku predat. Predat ale iPad 2 , ktory je este rok v zaruke a v 100% stave s poklesom o 170eur urcite ale neurobim. Ludia si iPad kupia aj ked bude drahsi, Apple to uz neraz dokazal a dobre to vie….:)

    • Ano. Máte pravdu v tom, že lidé si kupují kvalitu, takže kdyby tak rapidně snížil cenu, mnoho lidí by z toho neměli dobrý pocit. Ale je pravda, že by tak iPad 2 byl dostupnější a zasadil by ještě větší ránu konkurenci. No uvidíme, třeba bude cena nakonec jen na $349. Nic jiného než čekat nám nezbývá.

  • No rozhodně půjde cena dolů minimálně u skladových zásob, ale nikdy není jasné, zda Apple produkt zastaví a bude prodávat jen nový a nebo udělá podobně jako iPhone 4S a iPhone 4 8GB současně, podobně by mohl jít se 16GB iPadem 2… rozhodně bych neočekával, že bude nadále prodávat všech 12 verzí iPadu 2 zvolí jednu konfiguraci a tu bude prodávat tím se sníží na 4 konfigurace. Já osobně však čekám až na iPad 3 ;) současný display mi přijde nevyhovující i když ocením i slevy na současného iPada 2 sice ne pro sebe, ale ocením. Osobně jsem zvědavý na to co přinese Apple A6 a také nová baterie a procesor. Bude se určitě jednat o velice zajímavý kus HW.