iWant

Budování dráhy v Mini Metro vám pořádně zavaří

iWant

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem budovatelských strategií. Minimalistická hra Mini Metro mě však pohltila doslova na první dobrou. Velmi rychle jsem se vžil do kůže projektanta, který má na starosti kompletní správu podzemní dráhy ve světových metropolích. Mini Metro je zdárným příkladem toho, že ke kvalitní herní zábavě nejsou potřeba složité postupy a velkolepá grafika.

Někteří již mohou Mini Metro znát z počítačů. Nyní si ale tuto provedením jednoduchou, avšak na mozkové závity více než náročnou hříčku mohou vychutnat také mobilní hráči na iPhonech a iPadech. A vzhledem ke způsobu ovládání a celého hraní je příchod Mini Metra na iOS logický krok.

Váš úkol je jednoduchý: v každém městě musíte vybudovat efektivní a fungující síť metra tak, aby se cestující bez problému dostali tam, kam chtějí, a především včas. Roli cestujících v Mini Metru přebírají různé geometrické tvary, které symbolizují také jednotlivé zastávky. Zpočátku začínáte s jednoduchými tvary, jako jsou čtverce, kruhy a trojúhelníky, ale postupem času je nabídka stále rozmanitější a úkol těžší – každý čtvereček se chce totiž dostat do čtverečkové stanice atd.

Na první pohled může vypadat propojování neustále se zvětšujícího počtu stanic snadno, ale vytvořit skutečně efektivní síť linek tak jednoduché rozhodně není. O tom se ostatně patrně záhy přesvědčíte a než najdete ten správný systém, jak linky vést, dojde k několikrát ke katastrofě, což je v případě Mini Metra přeplněná stanice a konec hry.

Často vás může ve hře zachránit konec týdne, protože tehdy vždy dostanete na pomoc novou linku, vlak, vagón, terminál nebo tunel či most, abyste mohli vaší dopravní síť dále rozšiřovat a efektivně řídit. V klasickém režimu navíc můžete již postavené linky opětovně bourat, což vám život ulehčí. Pokud budete hrát v extrémním módu, pak je každý zásah definitivní. Na druhé straně pak Mini Metro nabízí také režim, kdy se stanice naopak přeplnit vůbec nemohou a vy můžete bez stresu sledovat vaše cestující.

Lákavé na Mini Metru je, že neexistuje žádná jedna správná cesta, jak linky stavět. Někdy je lepší pokrýt město a propojit ho třeba s přilehlými ostrůvky hustě zasíťovanou trasou, jindy je zase lepší budovat delší trasy a posílat na ně více vlaků s vagóny. Každé město, od Ósaky po São Paulo, má svá specifika, ať už je to v rychlosti vlaků nebo geografickým rozložením stanic. Ale jedna rada se v Mini Metru hodí vždy: čím více různých stanic na jedné lince budete mít, tím méně budou muset cestující přestupovat, a tím spokojenější budou.

Mini Metro
Mini Metro
Price: 129,00 Kč
Mini Metro
Mini Metro
Developer: MP Digital, LLC
Price: 249,00 Kč