iWant

Chystá Google vlastní aplikaci s mapami pro uživatele iOS 6?

iWant

Jeden z hlavních představitelů Googlu, Jeff Huber, zčeřil vody sociální sítě Google+. Vyjádřil se, že se těší, až uživatelům iOS poskytne skvělý zážitek z používání map od Googlu. Ačkoliv Google pro platformu iOS poskytuje aplikace jako Google Earth a Google Latitude, kterých by se tento výrok teoreticky mohl týkat, je spíše pravděpodobné, že Huber naráží na novou potencionální aplikaci poskytujícím mapy od Googlu i uživatelům iOS 6.

Jeff Huber Google +, iOS, maps

Apple totiž poprvé od uvedení firmware (později přejmenovaného na iOS) v roce 2007 změní dodavatele. Mapové podklady v nové verzi iOS, která byla představena na letoším WWDC a mezi běžné uživatele se dostane na podzim, již neponesou jakoukoli stopu společnosti Google. Někteří vývojáři se po odzkoušení bety iOS 6 zhrozili a po internetu lze najít články o „mizerných mapách“. Skepse vůči této novince je ale zatím předčasná, Apple má ještě tři měsíce na dokončení finální verze.

Do svých map Google investuje nezanedbatelnou část svých prostředků a určitě je považuje za podstatnou součást svého byznysu. Logické je, že zmizet z tak populárního operačního systému, jako je iOS, není pro firmu žádoucí. Google se naopak pokouší o co největší expanzi v tomto sektoru, čehož se snaží docílit například poskytováním svého API aplikacím třetích stran, jako jsou Foursquare a Zillow.

Kromě této zajímavé zprávy vyvolávající nové spekulace se Jeff Huber zmínil také o tom, že tým okolo Street View vytvořil exponát oslavující jejich úspěchy na poli revolučního mapování ve 3D do Muzea počítačové historie (Computer History Museum) v kalifornském Mountain View.

Zdroj: 9to5Mac.com
Google Maps icon
 • voldzi

  …od uvedeni iOS 6 konečně první pozitivní zpráva… Ač tu reklamní agenturu nemusím musím uznat, že mapy mají excelentní, zejména poté co jsem si vyzkoušel mapy v iOS 6…

 • Host

  „Google se naopak pokouší o co největší expanzi v tomto sektoru, čehož se
  snaží docílit například poskytováním svého API aplikacím třetích stran,
  jako jsou Foursquare a Zillow.“

  Foursquare Google API nepoužívá kvůli vysokým poplatkům. Doporučuji před psaním článků nejprve ověřit data.

  • Petr

   Proč je tedy ve 4SQ aplikaci na všech mapách velké logo Google? Jaké mapy dle vás 4SQ používá?

   • David Havíř

    V iOS 6 už používá „nové“ mapy, místo „G“ je tam „Legal“ a směřuje na stejné info jako z vestavěných Maps

 • Hangark

  SOUHLAS… po vyzkoušení iOS 6 map doufám že ta app bude podobná neli lepší ač asi tím pádem méně integrovaná… to co je je děs a vzhledem ke zdrojům to o moc lepší nebude tedy ne oproti Gmapám… ale vzhledem k sumám vydávaným za užití map v iOS dev to chápu..

 • Hour

  ios verze Google maps budou pro Apple znamenat dalsi zisky, jelikoz Google z nich (vystavenim na App storu) bude muset platit poplatky. 

  • Pokud je tam Google dá placené tak má smůlu ;) to se většina lidí raději spokojí s těmi zdarma od Apple, pokud by tedy byly v horším stavu jak GMaps při finálním release.

 • JK

  Logický krok Googlu který naznačili už při představení jejich 3D
  Mají oprávněný důvod obávat se že uživatelé Apple je za nějaký čas budou ignorovat stejně tak jako některým stačí Pages namísto Wordu. Nad nynějším stavem map není třeba si lámat hlavu tak či onak.