iWant

Dejte si při přetahování souborů pauzu, použijte DragonDrop

iWant

Manipulace se soubory patří k nezbytným činnostem při práci s počítačem. Každý z vás jistě denně musí přesunout alespoň jeden soubor, ať už se jedná o dokument, audio, video či jiný typ. Je až s podivem, že Apple za posledních deset let nepřišel s nějakou zajímavou funkcí systému, která by tento úkon zjednodušila a zpříjemnila.

Již před časem jsme vám přinesli recenzi aplikace Yoink, která práci se soubory a systémovou schránkou poměrně dost modifikuje. DragonDrop je oproti Yoink jednodušší aplikace, což může být výhoda i nevýhoda. Záleží opravdu jen na vás, jaký přístup preferujete. DragonDrop se do Mac App Store dostal ale teprve nedávno. Co vše umí?

Již z názvu je patrné, že aplikace bude mít něco společného s metodou drag-and-drop (táhni a pusť). Přetahování souborů kurzorem myši, ať už se jedná o kopírování či přesouvání, je sice velice jednoduchá a intuitivní metoda, avšak někdy by bylo potřeba „uchycené“ soubory ještě na chvíli odložit. A přesně tohle DragonDrop umí. Slouží jako jakýsi prostředník mezi počátečním adresářem A a koncovým adresářem B.

Soubory máme tedy pod kurzorem, co teď? První možnost je přetáhnout tyto soubory na ikonku v menubaru, což nepůsobí zrovna moc revolučně ani efektivně. O poznání zajímavější metodou je zatřesení kurzorem během přetahování. Objeví se malé okénko, do kterého je možno soubory umístit. Vlastně se vůbec nemusí jednat o soubory z Finderu. Přetahovat lze prakticky vše, co lze myší uchopit – složky, úryvky textu, webové stránky, obrázky… Pokud byste se nakonec rozhodli, že nic přesouvat nechcete, jednoduše okénko zavřete.

Ne každému musí vyhovovat třesení myší nebo zápěstí na touchpadu, avšak své oblíbence si DragonDrop jistě najde. Líbí se mi jednoduchost a lehkost, s jakou je tato aplikace integrována do systému. Pokud si nejste jisti, zda by vám DragonDrop „sedl“, vycházejí vývojáři vstříc uživatelům. Na jejich stránkách je volně dostupná zkušební verze.

[app url=“http://itunes.apple.com/cz/app/dragondrop/id499148234″]