iWant

Otázky a odpovědi kolem Micro SIM karet

iWant

iPad a iPhone 4 používá nový formát karty Micro SIM. Na internetu je již řada návodů jak si podomácku upravit klasickou SIM na Micro SIM. Někdo ale nechce riskovat poškození či zničení karty a raději se obrátí na svého mobilního operátora. Pokud řešíte, za jakých podmínek lze získat Micro SIM, čtěte dále.

SIM, Micro SIM

Oslovili jsme všechny tři mobilní operátory a položili jim celkem čtyři otázky:

1) Kde lze vyměnit SIM za Micro SIM?
2) Kolik bude stát výměna a jak často ji lze provádět?
3) Lze používat podle potřeby obě dvě karty (například SIM v běžném telefonu a Micro SIM v iPadu)? Budete dodávat adaptér?
4) V brzké době by se na českém trhu měl objevit i Pad. Plánujete pro něj speciální datové tarify?

T-Mobile Czech Republic a.s.

1) Možností, jak kartu vyměnit, je více, ale nejrychlejší je výměna v prodejnách (na počkání).

  • On-line přes Můj T-Mobile, telefonicky na Zákaznickém centru T-Mobile (4603 ze sítě T-Mobile) nebo osobně na kterékoli Značkové prodejně T-Mobile či u ostatních Obchodních partnerů T-Mobile.
  • K výměně na prodejním místě potřebujete heslo pro komunikaci uvedené na smlouvě a občanský průkaz (cizinci cestovní pas). O výměnu může požádat kdokoliv, kdo zná heslo – nejenom osoba, na níž je smlouva vedena.
  • K výměně přes Zákaznické centrum T-Mobile potřebujete heslo pro komunikaci uvedené na smlouvě. SIM karta Vám bude zaslána doporučeně na Vaši fakturační adresu. Jakmile ji obdržíte, zavolejte opět na Zákaznické centrum T-Mobile a požádejte o provedení výměny. Přes Zákaznické centrum nelze provést výměnu z důvodu vady SIM karty.
  • Ve všech případech platí, že nesmíte mít žádné závazky po splatnosti.

2) Výměna SIM karty je zpoplatněna částkou 480 Kč (včetně DPH), tuto částku můžete uhradit také svými T-Mobile bonus body. Cena výměny je 960 bodů. Pokud jde o výměnu SIM karty z důvodu vady (nezpůsobené zákazníkem) či krádeže (doložené protokolem), je cena výměny 0 Kč. Frekvence výměny za úhradu není nijak omezena, výměna zdarma (vada, krádež, výměna nebankovní za bankovní SIM) je možná jen jednou ročně. iPhone zákazníci, kteří si aktivují nový tarif, dostanou Mikro SIM zdarma, stávající za výměnu platí.

3) Bohužel, pořídit twin kartu ve verzi běžná – mikro není zatím možné. Micro SIM v běžném telefonu nelze použít bez adaptéru, který začneme dodávat v nejbližších dnech.

4) Speciální tarif pro iPad zatím neplánujeme.


Vodafone Czech Republic a.s.

1) Každý zákazník, který si na jakémkoli našem prodejním kanále včetně eShopu zakoupí iPhone 4, k němu automaticky dostane zdarma Micro SIM. Výměna za Micro SIM je u Vodafonu zdarma, stejně jako výměna klasických SIM. O výměnu klasické SIM za Micro SIM mohou zákazníci zdarma požádat jak na našich prodejnách, tak na naší zákaznické lince.

2) Viz. předchozí odpověď.

3) Adaptér dodávat nebudeme.

4) Datové tarify průběžně inovujeme, letos v červenci jsme například zavedli nový datový tarif pro smartphony – Internet v mobilu naplno. V rámci promo nabídky za něj zákazníci zaplatí měsíčně do konce října 177 Kč (včetně DPH). Poté vyjde měsíčně na 315 Kč (včetně DPH). Uživatelé s ním mohou neomezeně stahovat data až do výše 500 MB měsíčně. Datový tarif mohou využívat všichni noví a stávající zákazníci s tarifem nebo předplacenou kartou.

Telefónica O2 Czech Republic, a.s.

1) SIM za Micro SIM lze vyměnit pouze na našich značkových prodejnách a to na počkání.

2) Výměna je do odvolání zdarma, a to 1x.

3) Bohužel v tuto chvíli nemáme pro uvedenou situaci řešení. Nicméně na tom pracujeme.

4) Prozatím neplánujeme žádné speciální tarify pro iPad. Věříme, že zákazníci si vyberou z našeho širokého portfolia tarifů či předplaceného mobilního internetu dle svých potřeb.

Pokud z jakéhokoliv důvodu potřebujete jen zpětnou redukci z Micro SIM na SIM, můžete ji najít třeba v internetovém obchodě www.AppleMix.cz, stojí 79 Kč.