iWant

Dva dotyky a už to jede: přivolejte si taxíka iPhonem

iWant

Období prázdnin a letních dovolených přináší situace, kdy se v metropoli budete potřebovat rychle a spolehlivě dopravit na požadované místo. Ideálním řešením je taxi. Aby se vám pohodlně cestovalo, je tu mobilní aplikace, se kterou si bez problémů objednáte taxi kamkoliv po Praze.

Aplikaci přichystala největší pražská taxislužba AAA Taxi pro všechny majitele iPhonů. Vychytaná appka umožňuje vybrat a rychle objednat vůz, spočítat si orientační cenu a sledovat příjezd taxíku i cenu jízdy na virtuálním taxametru.

Zdarma a bez registrace

Aplikace je pro všechny majitele iPhonů k dispozici zdarma v iTunes App Store a k jejímu využívání není nutná registrace ani zadávání osobních údajů. 

Snadné a rychlé řešení

Po spuštění aplikace automaticky rozpozná polohu podle GPS nebo Wi-Fi. Tuto polohu pak nabídne jako výchozí místo pro přistavení vozu. Polohu lze změnit výběrem ze seznamu adres nebo upřesnit v mapě. Po lokalizaci můžete ihned objednávat taxi. Stačí dva dotyky a vůz je na cestě k vám. Jeho příjezd s odpočítáváním času dojezdu sledujete na mapě přímo v aplikaci. Aplikace vám zobrazí typ a číslo vozu, registrační značku a telefonní spojení na řidiče.

1-Lokalizace-a-overeni-ceny

Taxametr, vizuální navigace a další vychytávky

Před potvrzením objednávky si můžete spočítat orientační cenu i čas jízdy a zároveň zvolit svoje požadavky na vůz. Můžete si vybrat např. limuzínu, combi, nekuřácký vůz, vůz pro přepravu psa nebo zvolit požadavek na jazykové znalosti řidiče. Taxi si můžete aplikací objednat okamžitě, nebo na pozdější dobu ve formě předobjednávky na konkrétní čas.

Na pražském letišti, hlavním nádraží a v obchodních centrech oceníte vizuální navigaci, která usnadňuje orientaci při příchodu k přistavenému vozu. Po nástupu lze v aplikaci spustit taxametr, který vám pohlídá cenu jízdy.

Garance ceny

S aplikací ušetříte čas i peníze, jelikož nemusíte taxi složitě vyhledávat podle ceny a aktuální nabídky řidičů. Za sazbu 19,90 Kč/km vás vozy AAA svezou po Praze bez ohledu na přepravní špičku, v kteroukoliv denní i noční dobu. Transparentní a jednotná sazba u objednávek přes aplikaci představuje zřejmou výhodu, neboť ne všechny aplikace poskytují přepravu po Praze za jednotnou sazbu a cena je navyšována např. v závislosti na přepravní poptávce nebo době trvání jízdy. S aplikací AAA tak odpadá dlouhé hledání nejlevnějšího a zároveň nejbližšího taxíka.

2-Potvrzeni-objednavky-a-taxametr

Jízdu můžete uhradit v hotovosti nebo platební kartou prostřednictvím terminálu ve voze. Požadavek na platbu kartou vyřešíte zadáním přímo do aplikace při objednávce. Nově připravovaná aktualizace umožní platbu za jízdu v rámci aplikace a tím vyjde vstříc zákazníkům, kteří chtějí hradit jízdy prostřednictvím svého iPhonu.

Jízdy pro firmy

Aplikace je vhodná i pro korporátní klienty, kteří využívají jízdy na fakturu. Prostřednictvím aplikace lze objednávat bezhotovostní jízdy na základě uzavřené smlouvy se všemi doprovodnými údaji.

Nejpoužívanější taxi aplikace

Největší pražská taxislužba AAA Taxi spustila první verzi aplikace pro iOS v roce 2012. Aktuálně patří mezi nejpoužívanější taxi aplikace na trhu. Taxislužba AAA připravuje novou generaci taxi aplikace, jež bude používat maximum technologických novinek. Nová generace aplikace bude obsahovat nové platební možnosti a nejjednodušší způsob mobilního objednávání taxi na trhu.

Aplikace aktuálně funguje pro cestování po Praze a na základě zájmu uživatelů se bude postupně rozšiřovat do dalších regionů ČR.

Proč ji mít v iPhonu

 • Nejrychlejší objednávka taxi na dva dotyky
 • Výpočet orientační ceny
 • Možno zadat kritéria pro výběr vozu
 • Sledování příjezdu taxíku v mapě
 • Vizuální navigace na letišti, hlavním nádraží a v obchodních centrech
 • Taxametr pro kontrolu ceny jízdy

Další informace a novinky na jdete na www.aaataxi.cz.

AAATAXI
AAATAXI
Cena: Zdarma

Toto je komerční sdělení, Jablíčkář.cz není autorem textu a nezodpovídá za jeho obsah.

 • Peter Baričič

  Z toho „dizajnu“ by clovek blval. Ze im nie je hanba nieco tak hnusne v dnesnej dobe vytvorit.

 • Robotron3

  Pan grafik té aplikace byl asi uložen tak 10 let do spánku a nyní se právě probudil :D

 • No, poslední aktualizace 9. října 2015… Sice se píše, že se připravuje nová verze, ale asi by větší úspěch měli až z prezentace nové :D Raději zůstanu u svého Liftaga :)

 • @NosekJaroslav

  Uz to prosim zabalte! S Vasim pristupem typu: „Hele mame preci tu Appku, sice je z roku 2012 a nikdo na ni moc od te doby nesahnul, ale narvem to nekam na net a lidi se jen pohrnou“ Vyhazujete penize a jeste si delate ostudu xD :D

 • Michalek

  Nejhnusnejsi aplikace ever :D
  Dobre PR

 • Hulis

  No vypada to opravdu hrozne :D To jsou ty lidi slepi??

 • Pavel Borský

  Skvělá aplikace právě tou jednoduchostí. Dvakrát ťuknu a vidím za jak dlouho mi přijede auto. Áčka mají prostě dobrý dojezdy, hlavně v centru je na ně spoleh. Mně tedy u aplikace zajímá jak funguje a jestli objednává rychle. Hroznej design? Neřekl bych, spíš právě originální a pro všechny srozumitelný.

 • Pavel Severa

  dobrá appka, používám. protože je jednoduchá a rychlá, víc mě u taxi nezajímá