iWant

Epico Eloop E12 a E14 – elegantní baterie nabité energií

iWant

eloop8

Externích baterií není nikdy dost. Výdrž mobilních zařízení, zejména smartphonů, zatím většinou není dostačující, a tak mnozí spoléhají na přidanou energii, kterou jim dodají externí baterie. Pokud byste v tomto ohledu rádi skloubili eleganci s vysokým výkonem, podívejte se na Epico Eloop E12 a E14 od Esperie.

Každý výrobce externích baterií se snaží přijít s něčím trochu jiným, aby se na přeplněném trhu prosadil. Epico s baterkami E12 a E14 rozhodně neútočí cenou, ale kvalitou. Nabízí skutečně vysoký výkon v přijatelných rozměrech a k oběma bateriím přikládá velice povedené pouzdro.

Eloop E12

Začněme u menší z baterek v nabídce Epica – Eloop 12 –, která je menší jak rozměrově, tak kapacitně. I tak ovšem nabízí více než slušných 11 000 mAh, díky kterým můžete iPhone 6S dobít až šestkrát, iPhone 6S Plus až čtyřikrát. Eloop E12 si poradí i s iPady, Air 2 nabije jednou, Mini 4 dvakrát.

eloop3

To jsou velice slušná čísla, která se navíc ukrývají v příjemných rozměrech připomínajících iPhone 6S. Eloop E12 je jen dvakrát tak tlustší a váží příjemných 205 gramů. Vedle výkonu se v Epicu soustředili také na to, aby jejich baterie dobře vypadala.

Oblé hrany a pogumovaný povrch skutečně působí elegantně a dodávají baterii pocit vyšší třídy. Baterie je robustní, nikde nic nevrže ani se neohýbá. Vše je navíc umocněno přiloženým látkovým obalem, do kterého vedle baterie vložíte i kabel, přetáhnete gumou a jste připravení vzít záložní zdroj kamkoliv s sebou.

Samotný Eloop E12 nabídne vedle 11 000 mAh dva USB porty, jeden o výstupu 1 A, druhý 2,1 A, takže nabíjet můžete svůj telefon i tablet, navíc oba najednou. K dobíjení je připraven microUSB port a nabíjecí kabel je součástí balení. Když Eloop E12 vybijete, což poznáte, že nebude modře svítit žádná ze čtyř diod, budete na plné nabití čekat kolem 10 hodin.

Eloop E12 můžete zakoupit v obchodě Esperia.cz běžně za 1 399 korun, nyní však výhodněji za 999 korun. Pokud chcete zažít pocit luxusu také u externí baterky, je od Epica ta pravá. Od balení přes design samotné baterky až po bonus v podobě látkového obalu je vše na vysoké úrovni a v redakci jsme zatím stylovější netestovali.

Eloop E14

Pokud by vám náhodou 11tisícová kapacita nestačila, můžete sáhnout ještě po vyšším kalibru. Esperia nabízí také model Epico Eloop E14, do kterého se vešlo obřích 20 000 mAh. To už vystačí na jedenáct nabití iPhonu 6S, sedm nabití iPhonu 6S Plus, necelá čtyři nabití iPadu mini 4 a také iPad Air 2 dokáže Eloop E14 nabít minimálně dvakrát.

eloop6

Z důvodu větší kapacity je Eloop 14 velikostně srovnatelný s iPhonem 6S Plus, ale je ještě o něco širší a tlustší. Designéři Epica se i tady snažili, aby baterie vypadala co možná nejluxusněji. Celokovové hranaté tělo doplňují plastové boky, ve kterých se ukrývají opět dva USB výstupy o 1, respektive 2,1 ampéru, microUSB vstupem pro dobíjení a čtyřmi diodami signalizujícími stav dobití.

Ani v případě Eloop E14 nechybí v balení látkový obal, tentokrát ještě s koženou nášivkou, do kterého baterku zasunete, zacvaknete a můžete se vydat na cestu. Díky tenkému profilu se vejde do většiny batohů nebo brašen, ale také do větší kapsy. Pokud tedy potřebujete opravdu významné množství záložní energie, třeba I na týdenní výlet mimo civilizaci, je Epico Eloop E14 vhodná volba.

Dvacet tisíc miliampérhodin, které dobijete zhruba za 12 hodin, v podání Epica můžete koupit v obchodě Esperia.cz za 1 999 korun. Opět za tuto cenu nedostanete jen obyčejnou plastovou baterku, ale zažijete pocit vyšší třídy. Je na každém, zda takový zážitek u externí baterie potřebuje.

Na závěr je ještě vhodné dodat, že u Esperia.cz dostanete k Eloop E12 i E14 jako bonus ještě jednu externí baterii, tentokrát takovou „nouzovku“,  menší a ještě přenosnější Capsule 2600 v hodně 399 korun.

eloop1