iWant

Externí 4K a 5K monitory pro Apple nově a exkluzivně dodává LG

iWant

Koncem června Apple oficiálně oznámil, že ukončuje prodeje svých 27palcových Thunderbolt displejů, které byly kdysi velice populární zejména u majitelů různých MacBooků, kteří k přenosným počítačům potřebovali připojit externí monitor. Dlouhou dobu se mluvilo o tom, čím je kalifornská společnost nahradí. Včera Apple ukázal, že vlastní monitor už nechystá, jelikož se vydal cestou spolupráce s LG.

Jihokorejská firma LG bude pro Apple exkluzivně dodávat po svou značkou dva displeje: UltraFine 4K s úhlopříčkou 21,5 palce a UltraFine 5K se 27 palci. Oba produkty jsou maximálně přizpůsobeny pro nový MacBook Pro s Touch Barem a čtyřmi Thunderbolt 3 porty, který Apple včera představil.

Oba monitory bude minimálně zpočátku možné koupit výhradně v Apple Storech a zajímat jistě budou také majitele 12palcových MacBooků, i s nimi totiž UltraFine s rozlišením 4K i 5K spolupracuje. Každý monitor LG osadilo třemi USB-C porty, přes které se s MacBooky propojí. Thunderbolt 3 je totiž s USB-C kompatibilní.

lg-ultrafine5k

21,5palcový model UltraFine 4K je nabízen k prodeji již nyní s dodací lhůtou do sedmi týdnů a stojí 19 999 korun. Varianta o velikosti 27 palců s podporou 5K bude dostupná od prosince letošního roku s cenovkou 36 999 korun.

Apple tímto krokem mění svou strategii. Místo toho, aby opět vytvořil vlastní monitor, využívá síly přední elektronické společnosti, aby jej produkovala místo něj. Vzhledem k posledním letům, kdy Apple na svůj Thunderbolt Display vůbec nesáhl, to ovšem dává smysl. Pro Tima Cooka a spol. evidentně tento produkt nikdy nebyl příliš důležitým a firma se chce soustředit raději na jiné oblasti.