iWant

FastCall – rychlé vyhledávání v kontaktech

iWant

Určitě se tu najde spousta lidí, kterým nevyhovuje základní aplikace Contacts v jejich iPhone. Ne že by byla nepoužitelná, to určitě ne, ale pokud máte v telefonu opravdu hodně kontaktů, tak je vyhledávání utrpením. Proto tu máme FastCall na iPhone, který je vyvíjen pro co nejrychlejší vyhledávání.

Po spuštění aplikace se zobrazí seznam kontaktů a v druhé části obrazovky vidíte tlačítka podobná těm, co jsou na klasických mobilních telefonech. Princip psaní ale není stejný. Například pro písmeno „B“ není nutné dvakrát zmáčknout klávesu, na které se nachází. Vždy jen mačkáte klávesu, na které se dané písmeno nachází a to jen jednou. Tudíž pokud hledám Nováka a chci vyťukat první dvě písmena z jeho příjmení, tak jen dvakrát zmáčknu klávesu „m n o“.

Po vyhledání se nám zobrazí zúžený výběr jmen a po rozkliknutí zde máme tlačítka pro volání, sms a poslání emailu. Pokud by po vyhledávání zbyl už jediný kontakt, tak se nám tato obrazovka zobrazí rovnou. Díky tomuto principu je vyhledávání nejen perfektně rychlé, ale i efektivní. Údajně je FastCall stejně rychlý i s 10 000 kontakty. Vyhledávat můžeme podle jména, příjmení a organizace. Případně se dá v nastavení zapnout i více možností.

fastcall-kontakty-vyhledavani-iphone-aplikace-1 fastcall-kontakty-vyhledavani-iphone-aplikace-2

Nechybí ani možnost nastavení toho, jak se mají kontakty třídit – ať již podle jmen, příjmení či podle toho, jak často danému kontaktu voláme. FastCall totiž zobrazuje nad jmény tzv. „heatmap“, kdy podle zabarvení rozeznáme, jak často danému kontaktu voláme. Tuto featuru je možné i vypnout.

Tato aplikace má ale i své neduhy. Například pokud máte opravdu velkou databázi kontaktů, tak to chvilku trvá, než aplikace po spuštění kontakty načte. Na druhou stranu není nutné čekat, než se kontakty načtou, ale vyhledávat můžete začít hned po spuštění. Stejně tak není možné přidávat či editovat kontakty přímo z této aplikace. Je to z toho důvodu, že Apple si databázi kontaktů v iPhone velice chrání a nedovoluje do ní zasahovat aplikacím třetích stran.

Aplikace FastCall na iPhone stojí na App Store $2.99, což určitě za takovou mini aplikaci není málo. Kdyby aplikace stále méně, asi bych jí přidal o půl hvězdy navíc.

 

itunes