G-Map – skutečná navigace pro iPhone 3G. Blýská se na lepší časy?

Jan Zdarsa 23. Prosinec, 2008 0

Před pár dny se objevila skutečná navigace pro iPhone 3G. Mnohými tolik očekávaný produkt. Do této chvíle byla jediná možnost využívat k navigaci nativní aplikaci Maps, ale jelikož tato aplikace potřebovala připojení k Internetu (Google Maps), tak nebyla zrovna vhodným společníkem. Navíc to nebyla klasická turn-by-turn aplikace. G-Map přichází s offline mapami a navíc G-Map v některých městských oblastech nabízí i 3D pohled.

 

Ale nejásejte předčasně, ani G-Map není dokonalý. Zaprvé jsou v tuto chvíli dostupné mapy pouze pro západ USA. Do konce prosince se dočkáme ještě map pro východ USA. Pro Evropu by se měly mapy objevit někdy v prvním čtvrtletí příštího roku. Bohužel tato navigace neobsahuje hlasovou navigaci, což řidičům trošku znepříjemňuje její využití. A dle ohlasů si několik uživatelů stěžuje na špatnou stabilitu či případně na to, že je program ne vždy dokáže podle GPSky najít. Spousta těchto problémů ale pravděpodobně bude vyřešena v budoucích aktualizacích.

Aplikace s mapami západního pobřeží USA zaberou zhruba 1,5GB vaší paměti iPhonu. Stejný prostor by měli zabrat i mapy východního pobřeží. Aplikaci si kupujete zvlášť pro jednotlivé oblasti, ale co mě nejvíce potěšilo je určitě její cena. Neuvěřitelných $19.99! Uvidíme, jestli do vydání map Evropy se aplikace zlepší a bude tou vytouženou aplikací, na kterou spousta řidičů čeká. Nebo přijde konečně Tom Tom či jiná firma se svojí navigací?