iWant

Herní tip: Brothers: A Tale of Two Sons

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 416 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 441

Čas od času si na iPhonu nebo iPadu rád zahraji nějakou oddychovou a nenáročnou hru, protože řešit neustále nějaké logické hříčky občas přestane bavit. Myslel jsem si, že právě něco méně náročného mě čeká ve hře Brothers: A Tale of Two Sons, ale to jsem se zmýlil. Hra je nicméně natolik unikátní, že jsem se od ní nemohl odtrhnout. Má originální způsob ovládání a fascinující příběh a herní svět.

Netradiční je, že v Brothers: A Tale of Two Sons musíte ovládat hned dvě postavy najednou. Jak již z názvu vyplývá, jde o dva bratry, kteří se vydali do světa, aby nalezli vzácný lék pro svého umírajícího otce. Celkem na vás čeká devět kapitol včetně úvodního prologu a závěrečného epilogu. Právě příběh, kterým ve hře procházíte, je důležitý a povedený, proto doporučuji jednotlivé klipy nepřeskakovat. Je na co se těšit.


Fascinující příroda, postavy, bájné lokace – často jsem si připadal jako ve světě z Pána prstenů. Ještě zajímavější je ale ono ovládání. Na displeji máte dvě akční tlačítka a každým ovládáte jednoho z bratrů. Oba sourozenci si musejí během cesty neustále pomáhat, protože když mladší neumí plavat, musí mu pomoct ten starší. Často tak ovládáte oba chlapce najednou a herní zážitek je tak zase o něco jiný, než je běžné. Jeden bez druhého navíc nikam nedojde.

V App Storu stojí hra 5 eur (135 korun), je pro iPhone i iPad, a mohu vám garantovat, že to jsou opravdu dobře investované peníze, pokud si chcete užít netradiční herní zábavu se skvělým příběhem a unikátními úkoly. Přeji příjemnou zábavu v bratrské honbě za vzácným lékem…

Brothers: A Tale of Two Sons
Brothers: A Tale of Two Sons

  • Gen

    Túto hru som hral uz na PC pred pár rokmi a stála rovnako ako teraz v appstore, čiže určite lepšie si ju zahrať na PC ako na malom displeji za podobnú sumu.

  • Marek Dvorský

    Hezká hra, silný příběh, nejlépe ale hratelná na konzoli, než na malém displeji…