iWant

iWant

Herní tip: Hidden Folks

iWant

Na iOS mám za sebou spousty her, ale musím přiznat, že už dlouho mě žádná neuchvátila natolik, abych tak rychle běžel do App Storu, protože jsem chtěl vývojářům zaplatit za dobře odvedenou práci. Tahle hra se jmenuje Hidden Folks a jde o geniálně vypiplanou schovávačku.

Hidden Folks vás neoslní nějakou úchvatnou grafikou nebo akcí, ale to, jak je zpracovaná, je přesto fantastické. Jakmile hru spustíte, objevíte se v ručně kreslené, černobílé, interaktivní a miniaturizované krajině, se kterou si dali vývojáři skutečně práci.

Vaším úkolem je v lese nebo v kempu a později třeba ve městě či továrně najít různé postavy a předměty, jež jsou v hracím poli všemožně ukryté. Vy znáte, jak vypadají, a pomáhá vám krátký popis, který obvykle naznačí, kde byste měli danou postavu nebo předmět hledat. A to je vše, zbytek je na vás a vaší šikovnosti, jak se proderete ručně kresleným světem.

Na herním zážitku je důležité, že celý svět není v Hidden Folks jen nakreslený, ale že se také hýbe. Postavy tak najdete ukryté ve stromech, odkud je musíte shodit, nebo třeba za anténou na střeše. Při jakémkoliv dotyku navíc postavy a předměty roztomile reagují nejen pohybem, ale také zvukovými efekty, jichž je ve hře namluveno na tisíc a často se jimi pobavíte.

Celkem na vás v Hidden Folks čeká čtrnáct různých oblastí a další budou postupně přibývat. Hledat začnete v lese, ale dostanete se také na velice frustrující a nekonečnou poušť nebo do kanceláře, kde je pro změnu hlava na hlavě. Přes dvě stě unikátních interakcí a mnohem víc vtipných zvuků mě nutilo se ke hře vracet, i když se mi třeba zrovna nedařilo nic najít, protože procházet ten kouzelný kreslený svět je nesmírně uspokojující. O to víc, když pak nakonec ten schovaný golfový míček najdete!

Pokud máte rádi hide&seek hry, Hidden Folks patří na iOS k tomu úplně nejlepšímu. Navíc je možné si zahrát i na počítači, protože je hra ke stažení také na Steamu. V App Storu stojí Hidden Folks čtyři eura a vývojáři si za tu neskutečnou piplačku zaslouží každý cent.

Hidden Folks
Hidden Folks
Developer: Adriaan de Jongh
Price: 99,00 Kč