Zavřít reklamu
iWant

Hledáte dostupnější Lightning kabel s adaptérem? Zkuste Epico

iWant

epico

Bílé Lightning kabely k iPhonům a iPadům jsou sice ikonické, ale ne vždy vydrží tak dlouho jako samotné zařízení, které mají nabíjet. Když vám takový kabel odejde do věčných lovišť, koupit si nový od Applu se může značně prodražit. Existují nicméně také dostupnější alternativy. Jedna z nich se jmenuje Epico.

V balení s každým iPhonem nebo iPadem vždy přichází jeden metrový Lightning kabel. Někomu dokáže vydržet třeba několik let, jiní ho musejí měnit už po pár měsících. Kabely Applu jsou skutečně známé pro svou bílou barvu stejně jako pro častou „poruchovost“.

Když vám pak ale originální Lightning kabel opravdu přestane fungovat, zjistíte, že Apple ten samý, metrový prodává za vysokých 579 korun. Mnozí by tak mohli chtít hledat dostupnější alternativy, kterou představuje kabel Epico.

Ten byste na první pohled od originálního kabelu ani nemuseli rozeznat. Zůstává ikonická bílá barva, Lightning na jedné a USB (v trochu jiném designu) na druhé straně. Důležité je také to, že Epico má pro svůj kabel certifikát MFI (program Made for iPhone), což znamená, že je Applem garantována jeho funkčnost, pro nabíjení i synchronizaci produktů.

Epico Lightning kabel pro iPhone vyjde na 399 korun, což je o více než 30 procent méně proti originálnímu kabelu, který funguje úplně stejně. V balení od Epica navíc vedle kabelu dostanete ještě 5W napájecí USB adaptér, který běžně u Applu seženete za dalších 579 korun. Adaptéry sice nejsou zdaleka tak poruchové, ale vždy se může hodit mít doma o jeden navíc.

Kabel od Epica tedy proti originálnímu Lightning kabelu od Applu nenabízí navíc záležitosti, jako je větší odolnost, větší délka nebo třeba oboustranné USB, ale poměr cena–výkon, který je v případě obou produktů stejný, vítězí Epico.