Zavřít reklamu
iWant

HTC by mohlo proti Apple bojovat s webOS

iWant

Soudní spory jsou v posledních měsících v technologickém světě na denním pořádku. Nás samozřejmě nejvíce zajímá Apple, jenž tvrdě bojuje zejména se Samsungem. Konkurent se ovšem skrývá také v taiwanském výrobci HTC, jenž by mohl proti Applu vyrukovat s koupením vlastního operačního systému – od HP zřejmě hodlá koupit webOS.

Soudní tahanice mezi Applem a Samsungem jsou dobře známé, v Cupertinu již dokonce dosáhli toho, že jihokorejský gigant nemůže v několika státech prodávat některé své produkty. Bojuje se většinou zejména o řadu patentů, ačkoliv žaloby obsahovaly také vnější vzhled zařízení.

Ale zpět k HTC. To v současné chvíli vytváří pouze hardware, jeho smartphony jsou pak osazeny buď operačním systémem Android, nebo Windows Phone 7. To by se ovšem mohlo změnit, v Taiwanu totiž uvažují o tom, že by měli svůj vlastní operační systém.

Předsedkyně HTC Cher Wang pro Focus Taiwan přiznala, že společnost zvažuje nákup vlastního OS, na případnou dohodu nicméně nijak nespěchá. Wang přesně jmenovala, že HTC pokukuje především po webOS, od jehož vývoje nedávno upustil Hewlett-Packard, který se chce soustředit na jiná odvětví.

„Přemýšleli jsme o tom a tuto možnost probírali, ale nebudeme jednat zbrkle,“ prohlásila Wang o webOS, který v roce 2010 kupovalo HP od Palmu za 1,2 miliardy dolarů. Předsedkyně HTC také vzpomenula, že síla společnosti je ve vlastním uživatelském rozhraní HTC Sense, díky kterému se jejich telefony mohou lišit od konkurence.

Wang rovněž okomentovala poslední akvizici Googlu, jenž získal Motorolu Mobility a sdělila, že v Mountain View udělali dobře, když kvůli patentovému portfóliu utratili 12,5 miliardy dolarů. A není divu, protože také HTC na tomto obchodu profitovalo. Několik patentů totiž Google k 1. září převedl na taiwanského společníka a ten okamžitě podal stížnost na Apple. iPhone prý porušuje devět jeho nových patentů.

Pokud nakonec HTC webOS skutečně koupí, bude zajímavé sledovat, jak se situace na trhu vyvine. Zda budou smartphony HTC nadále nosit i Android a Windows Phone 7, nebo jestli budou mít jen webOS. Inu, musíme se nechat překvapit.

Zdroj: AppleInsider.com