iWant

Instagram přidal funkci přepínání účtů, která mu znatelně scházela

iWant

instagram-michatu

Populární sociální síť Instagram, která světu poskytla platformu ke sdílení fotografií, po dlouhé době přidala malou, avšak zásadní funkci umožňující uživatelům přepínat mezi účty, a to jednoduchým a efektivním způsobem.

Během včerejšího dne tato užitečná aktualizace dorazila na iOS i Android. Funkce, která dovoluje uživatelům přepínat mezi více účty, na této sociální síti znatelně chyběla. Pokud chtěl daný uživatel použít jiný (například firemní) účet, musel se manuálně odhlásit z účtu stávajícího a poté vyplnit údaje pro přihlášení do účtu druhého.

Tato zbytečně zdlouhavá činnost je již minulostí, jelikož nejnovější přidaný prvek poskytuje mnohem efektivnější a rychlejší způsob, jak spravovat více svých účtů. Celý proces je opravdu jednoduchý.

V Nastavení si uživatel může přidat další účty, které se následně objeví, jakmile klikne na své uživatelské jméno ve vrchní části profilu. Po této akci se objeví zadané účty a uživatel si může snadně zvolit, který chce nyní používat. Vše je přehledné a elegantně řešené, tudíž bude mít uživatel přehled o tom, který účet je momentálně aktivní.

Instagram poprvé testoval přepínání účtu na platformě Android v listopadu minulého roku a následně zkoušel i jablečný operační systém. Až teď si může této funkce oficiálně užívat každý uživatel na obou platformách.

Zdroj: Instagram
Foto: @michatu