iWant

Inženýři Applu pravidelně navštěvují univerzitní VR laboratoře

iWant

I přes skutečnost, že Apple zatím nepředstavil žádný oficiální produkt spojený s virtuální nebo rozšířenou realitou, tak akvizice zajímavých a ve sféře VR důležitých společností, najmutí předního specialisty a „tajný“ tým se stovkami expertů značí, že je zřejmě jen otázka času, kdy Apple i do těchto vod vstoupí.

Také šéf kalifornské firmy Tim Cook po dosavadním mlčení nedávno potvrdil, že virtuální realita skutečně je „zajímavou oblastí se zajímavými možnostmi využití“. Navíc nyní přispěchal se zajímavou informací ředitel jedné z laboratoří na Stanfordské univerzitě, kam prý Apple dochází virtuální realitou zkoumat.

„Během třinácti let ke mně do laboratoře nepřišel Apple ani jednou. Teď jeho zaměstnanci dorazili za poslední tři měsíce třikrát,“ prozradil během technologické konference pro The Wall Street Journal Jeremy Bailenson, který na Stanfordu šéfuje laboratoři, zabývající se virtuální lidskou interakcí.

„Přijdou do laboratoře, ale neřeknou ani slovo,“ řekl s tím, že víc k tomu zatím ohledně angažmá Applu ve VR sdělit nemůže. Na přiloženém videu si nicméně můžete poslechnout krátký záznam z jeho rozhovoru, kde popisuje, jaké firmy se aktuálně virtuální realitou nejvíce zabývají a co chystají.

Do Bailensonovy laboratoře již dříve zamířil například šéf Facebooku Mark Zuckerberg, a to chvíli předtím, než koupil Oculus, který se VR významně zaobírá. Proto nemusí být přítomnost Applu v laboratořích Stanfordu jen tak ledajaká.

Zdroj: WSJ