iWant

iPad 2: stejné rozlišení a start prodeje v dubnu

iWant

Ještě předtím, než Apple vydal první betu nového iOS 4.3, byl tématem číslo jedna – iPad 2. O jeho vzhledu a vlastnostech spekuloval snad skoro každý. Nový operační systém nám v tom všem dělá trochu jasněji. V několika dokumentech nového iOS 4.3 SDK se totiž pravděpodobně potvrzuje přítomnost FaceTime nebo stejného rozlišení jako u starého modelu.

Právě FaceTime a rozlišení iPadu druhé generace byly nejčastěji diskutovaným tématem a většina blogerů a novinářů se shodovala, že právě tohle bude nový iPad mít. Abychom byli přesní, u rozlišení se většinou scházeli v tom, že bude vyšší než u současného modelu. Jenže zatímco přítomnost kamer pro videohovory se zdá býti hotovou věcí, vyšší rozlišení pravděpodobně nebude.

iPad 2
Jedna z vizualizací přicházející nové verze iPadu.

Rozlišení iPadu 2, pokud ho takto budeme nazývat, by mělo zůstat 1024 x 768. Bude tedy pravděpodobně stejné, jakým disponuje současný model. Přitom většina spekulací se neustále točila kolem toho, jak se Apple do svého nového přístroje chystá implementovat Retina displej – jako je na iPhone. Osobně jsem tomu vůbec nevěřil. Navíc proti tomu mluvilo několik věcí – hardware iPadu by takové rozlišení jen stěží utáhl a vývojáři by navíc museli znovu optimalizovat své aplikace. A v neposlední řadě by pravděpodobně byla technologie pro desetipalcovou obrazovku příliš drahá. Ani tyto argumenty většinu spekulací nezastavily a zpráva “Retina displej v iPadu 2” se světem šířila jako uragán.

Když už ne Retina displej, byla tu možnost, že by Apple mohl alespoň zvýšit hustotu pixelů. Ani to se s největší pravděpodobností nestane. A proč? Opět je to o aplikacích, které by musely být předělávány.

Ohledně iPadu 2 je tu také jedna zcela nepotvrzená zpráva, která se týká startu jeho prodeje. Podle německého serveru Macnotes.de se v USA začne iPad 2 prodávat první nebo druhou dubnovou sobotu, tedy 2. nebo 9. dubna. “Spolehlivý zdroj nám sdělil, že Apple iPad 2 se začne prodávat 2. nebo 9. dubna. První tři měsíce se bude prodávat jen v USA, první půlrok pak pouze v Apple Storech. V červenci by se měl iPad dostat do dalších zemí a obchodní řetězce jako Walmart nebo Best Buy si možná budou muset počkat až do října,” stojí na německém webu. Tento scénář je pravděpodobný, protože stejnou cestou si prošel i první iPad. 27. ledna to bude přesně rok, co byl v Cupertinu představen. Dočkáme se tedy na konci ledna představení druhé generace?

Zdroj: cultofmac.com
iPad 2