iWant

Jablečný týden #29 2013

iWant

Apple otevírá možnosti kabelovým společnostem, chce zakázat prodej telefonů Samsung, ruští operátoři nemají zájem o iPhone, akvizice dvou společností pro mapy a další novinky ze světa kolem Apple přináší 29. Jablečný týden.

Apple chce údajně v připravované televizní službě platit za přeskočené reklamy (15. 7.)

Apple už se nějakou dobu snaží rozšířit možnosti své Apple TV o plnohodnotnou kabelovou televizi. Společnost údajně navrhla zajímavý model pro inzerci – poskytovatelům by platila za reklamy, které uživatelé přeskočí.

Podle lidí, kteří byli o rozhovorech informováni, v nedávných diskuzích řekl Apple jednatelům mediálních společnosti, že chce nabídnout prémiovou verzi služby, která by uživatelům umožnila přeskakovat reklamy a kompenzovala by televizním sítím ztracený zisk.

Apple je v rozšiřování nabídky Apple TV velice aktivní, nedávno například přibyla nová služba HBO Go a údajně je těsně před uzavřením dohody s jedním z největších poskytovatelů kabelové televize v USA, Time Warner Cable.

live-sports-on-apple-tv-e1345820380456

Zdroj: CultofMac.com

Apple se odvolá kvůli zákazu prodeje telefonů Samsungu (16. 7.)

Apple se setká příští měsíc se společností Samsung u amerického federálního soudu ve snaze nechat zakázat řadu výrobků Samsung ve Spojených státech. Gigant z Cupertina se bude snažit zvrátit rozhodnutí soudu ze srpna minulého roku neodstranit telefony z prodeje, které narušovaly patenty Applu. Computerworld hlásí, že se oba giganti se setkají u soudu v pátek, 9. srpna – téměř rok poté, co bylo vyneseno původní rozhodnutí. Soudce vyslechne každou stranu a její argumenty, zda by měl změnit svoje dřívější rozhodnutí.

Před rokem okresní soud v San Jose rozhodl, že výrobky Samsung kopírují produkty Applu a další různé softwarové prvky ve 26 svých smartphonech a tabletech. Apple byl odškodněn jednou miliardou dolarů, ale Samsungu bylo dovoleno dál prodávat své výrobky. Apple se k rozhodnutí soudu odvolal a během tří týdnu dostane prostor se k celé záležitosti znovu vyjádřit.

iPhone 4 Samsung Galaxy

Zdroj: CultofAndroid.com

Největší ruští operátoři již nebudou prodávat iPhone (16. 7.)

Během minulého týdne oznámili tři největší ruští operátoři, MTS, VimpelCom a MegaFon, že zcela přestanou nabízet iPhone. Všichni tři operátoři tvoří 82 % ruského komunikačního trhu a přestože Rusko pro Apple nepředstavuje velký obrat z hlediska prodeje telefonů, mohlo by to mít toto rozhodnutí negativní dopad na rozrůstajícím se trhu. Na vině jsou podle operátorů ceny za dotace a marketing. CEO MTS prohlásil: „Apple chce, aby mu operátoři platili velké množství peněz za dotace iPhonů a propagaci v Rusku. Nám se to nevyplatí. Je dobře, že jsme iPhone přestali prodávat, jelikož by nám prodej přinesl zápornou marži.“

13.07.16-Russia_iPhone-2

Zdroj: AppleInsider.com

Apple chce údajně koupit izraelskou společnost PrimeSence (16. 7.)

Podle serveru Calcalist.co.il plánuje Apple koupit izraelskou společnost, která stojí za zrodem původního Kinectu, za částku kolem 300 milionů dolarů. Microsoft od té doby nahradil původní technologii příslušenství k Xboxu vlastní, nicméně PrimeSence je stále relevantní v oblasti mapování pohybu lidského těla. Apple již vlastní několik patentů týkající se displeje zobrazující 3D obraz a mapující pohyb rukou, akvizice by se tak zdála logickým rozšířením výzkumné divize Applu. PrimeSence později toto tvrzení odmítlo, nicméně nebylo by to poprvé, co by firma po vyvrácení tvrzení byla posléze odkoupena.

Patent Apple pro 3D zobrazování
Patent Apple pro 3D zobrazování
Zdroj: 9to5Mac.com

Akvizice Locationary a HopStop zajistí Applu další data pro mapovou sužbu (19. 7.)

Po fiasku s Apple mapami se společnost nadále snaží svou mapovou službu vylepšovat. Nyní v rámci této snahy koupil firmu Locationary. Akvizice zahrnuje jak technologie firmy, tak její zaměstnance. Locationary se zabývala sběrem, ověřováním a aktualizováním informací o podnicích. Apple doposud využíval pro databází podniků zejména Yelp, jehož databáze je však omezená, zejména v některých státech. K nám Yelp ostatně dorazil teprve tento měsíc. Společnost také několik dní na to potvrdila akvizici aplikace HopStop, kterou pravděpodobně využije pro integraci jízdních řádů. Applu pravděpodobně bude ještě chvíli trvat, než dožene svého rivala Google v kvalitě map, ale je sympatické vidět, že snaha zde je.

Zdroj: TheVerge.com

V krátkosti:

  • 15. 7.: Apple to se zvýšením prodejů iPhonů myslí vážně. Zaměstnancům Apple Store rozeslal e-mail, kde jim nabízí možnost se podělit o své nápady, které by mohly prodeje zvýšit a nabízí jim práci na dvouměsíčním projektu, kde se bude vytvářet nová strategie pro prodej.
  • 15. 7.: Zplošťování designu se neděje jen v iOS 7, ale také na stránkách Applu. Společnost předělala některé ze stránek podpory, které mají nyní čistší a plošší vzhled. Týká se to stránky s manuály, videi, specifikacemi a také stránkou s výsledky hledání.

Další události z tohoto týdne:

[related-posts]