iWant

Jablečný týden #6 2016

iWant

Na Super Bowlu znovu i s Applem, gril od bývalého designéra z Cupertina, virtuální realita v iOS a také nové ciferníky pro Apple Watch. I to se událo v uplynulém týdnu.

Apple se i bez vlastní reklamy objevil na Super Bowlu v mnoha jiných (8. 2.)

Minulý týden se v Americe odehrálo finále amerického fotbalu Super Bowl, které k televizi  každoročně přitáhne až třetinu Američanů. I přesto, že Apple vlastní reklamu do programu nezařadil, jeho produkty se během komerčních přestávek na obrazovky dostaly.

T-Mobile v propagaci svého neomezeného streamování zmínil Apple Music a v reklamě na automobil Hyundai se objevily Apple Watch, pomocí kterých automobilka demonstrovala funkci dálkového nastartování auta.

Na YouTube se také objevila reklama Beats s jednou z hlavních hvězd zápasu, hráčem Camem Newtonem, ve které sportovec poslouchá hudbu pomocí sluchátek Powerbeats Wireless 2.

Apple navíc spolu s Googlem, Intelem a Yahoo poskytl 2 miliony dolarů jako sponzorský dar, díky kterému si mohli zaměstnanci společnosti užít jednu z největších událostí roku ze soukromého salónku a společnosti samotné se také dostalo propagace během hry.

Zdroj: MacRumors

Bývalý ředitel průmyslového designu Applu se podílel na tvorbě působivého grilu (8. 2.)

Robert Brunner, bývalý ředitel průmyslového designu Applu a designér sluchátek Beats by Dr. Dre, navrhl pro Partner Ammunition Group nový gril s názvem Fuego Element, který na relativně malé ploše může připravit až 16 hamburgerů za 20 minut. Cenově se přístroj pohybuje v rozmezí 300 až 400 dolarů a posbíral již několik významných designových cen. Brunner pracoval u Applu v letech 1989 až 1996 a je na podobný úspěch nejspíše zvyklý, jeho produkty se vystavují v muzeích moderního umění po celých Spojených státech.

fuego

Zdroj: Apple World

Virtuální realita by mohla do iOS dorazit během dvou let (10. 2.)

Podle analytika Gena Munstera se Apple chystá vypustit zařízení pro virtuální realitu napojené na iOS během následujících dvou let. Munsterův hlavní zdroj spekulace jsou profily nových zaměstnanců kalifornské společnosti na službě LinkedIn, které poukazují na zkušenost s virtuální realitou až u 141 z nich.

Zařízení, která by skrze wearables produkty doslova sloučila reálné objekty s holografickými prvky na základě vestavěných kamer a senzorů, by mohl Apple prodávat jako samostatné zařízení.

Zatímco produkt Applu do dvou let spíše hotový nebude, kalifornská společnost by mohla svou technologii začít propůjčovat třetím stranám už v roce 2018. Takové partnerství by se podobalo programu MFi, díky kterému mohou společnosti třetí strany vyrábět originální doplňky vyrobené přímo pro iPhony a iPady.

V poslední době se o práci Applu na produktech s virtuální realitou mluví čím dál tím více a je pravděpodobné, že Apple do této oblasti nějakým způsobem promluví.

Zdroj: MacRumors, Apple Insider

Apple najímá inženýry pro tvorbu nových ciferníků pro Watch (10. 2.)

Na stránkách Applu se objevila pracovní nabídka pro inženýry, kteří by měli zájem pracovat na tvorbě ciferníků pro Watch. Ideální kandidát by měl mít více než tříletou zkušenost s vývojem softwaru, jelikož bude pracovat se zaměstnanci stojícími za designem uživatelského rozhraní hodinek a frameworkem iOS. Samozřejmostí je navíc smysl pro detail a spolehlivost.

Nové ciferníky se ve watchOS objeví nejspíše až s úplně novým updatem, tedy watchOS 3. Určitých novinek by se ovšem uživatelé mohli dočkat už příští měsíc, kdy se Apple prý chystá vydat menší aktualizaci současného watchOS 2.

apple_watch_iwatch_2

Zdroj: MacRumors

V roce 2015 Apple s iPhony kontroloval 40 % amerického trhu (10. 2.)

iPhony se za minulý rok staly nejprodávanějšími smartphony na americkém trhu. Až 40 procent zakoupených telefonů pocházelo od Applu, na druhém místě se pak s 31 procenty nachází Samsung, jehož prodeje ze začátku roku stagnovaly kvůli podcenění zájmu o model Galaxy S6 Edge.

Obě společnosti se nacházejí daleko před LG, které kontrolovalo pouze 10 procent trhu. Podle shromážděných dat třetina uživatelů iPhonu stále vlastní více než dva roky starý model, u Samsungu je to pouze 30 procent uživatelů. Spojené státy jsou pro Apple stále největším trhem, ovšem již brzy lze očekávat, že toto prvenství přebere Čína.

Zdroj: Apple Insider

Nové iPhony a iPady se mají začít prodávat 18. března (12. 2.)

Nový iPad Air a iPhone 5SE ještě nebyly Applem ani potvrzeny, ale podle nejnovějších spekulací se začnou prodávat jen pár dní po jejich předpokládaném představení v úterý 15. března. Nový čtyřpalcový iPhone spolu s vylepšeným tabletem by se na webové stránky a pulty obchodů mohly dostat již v pátek 18. března, což by znamenalo, že nejspíše nebude možné si produkty předobjednat.

Taková strategie je pro Apple nevšední, kalifornská společnost své novinky typicky začíná prodávat až dva týdny po keynote, na kterém proběhlo jejich odhalení. Podle posledních zpráv se výroba nových iPhonů rozjela na konci ledna. Telefon uživatelům nabídne čip A9, funkci Apple Pay a technologii fotoaparátu stejnou, jakou najdeme na iPhonech 6.

Zdroj: 9to5Mac

Týden v kostce

Pomalu se blížíme k vydání aktualizací nových systémů a ze betaverzí unikají zajímavé informace, jako třeba ta, že v tvOS 9.2 budou uživatelé moci nadiktovat vyhledávání přes Siri. Spekulace se stále objevují i o nových iPhonech 5SE, které by prý měly dorazit ve stejných barvách jako iPhone 6S. Kalifornská společnost čelí žalobě za porušování patentu na dotykovou technologii, ale na druhou stranu chystá televizní sérii, ve které by měl hlavní roli mít umělec Dr. Dre. V České republice bylo spuštěno dvoufaktorové ověřování pro Apple ID, datum z roku 1970 dokáže zamrazit iPhone a ve společné kampani Apple Music a Sonos společnosti tvrdí, že hudba dělá domov.