iWant

iWant

Jablíčkář slaví 1500. článek a rozdává 3x navigaci Dynavix

iWant

Tento článek je něčím výjimečný – je totiž 1500. vydaným článkem na webu Jablíčkář.cz a chtěli bychom to s vámi, našimi věrnými čtenáři, náležitě oslavit. A jak to lze oslavit lépe, než soutěží právě pro Vás.

Soutěž 1500 příspěvků

Historie Jablíčkáře se datuje od roku 2008. Tehdejší vysokoškolský student Jan Zdarsa založil vlastní Apple magazín a první článek na tomto serveru spatřil světlo světa 12. října 2008. Od té doby uběhlo 2,5 roku, za které vám Honza i další redaktoři, kteří se postupně připojili do týmu Jablíčkáře, napsali půldruhého tisíce recenzí, návodů, reportů, novinek, úvah a dalších článků.

A nyní z úst samotného zakladatele Honzy Zdarsy:

Apple uživatel nejsem tak dlouho. Zhruba před deseti lety jsem poprvé více pracoval s Mac OS, ale nemohl jsem mu přijít na chuť. Apple mě zaujal až o pěkných pár let později, kdy jsem si létě 2007 mohl v USA osahat první iPhone. Ten jsem si sice hned nekoupil, ale iPod Touch jsem si zamiloval. Jenže po chvíli jsem si řekl, že by ten iPhone nemusel být vůbec špatný a tak jsem měl o gadget navíc.

O nějakou dobu později mi to nedalo a musel jsem si koupit i svůj první Macbook a díky tomu vznikl i server Jablíčkář.cz. Byl to blog tápajícího uživatele Mac OS, který poznával možnosti tohoto systému a hledal ty nejlepší Mac aplikace. Brzy jsem zjistil, že takových nás je víc a návštěvnost začala pomalu růst. Po pár měsících byla návštěvnost ve stovkách a kolem serveru se tvořila minikomunita skvělých čtenářů, kteří rádi komentovali mé články a přidávali své tipy.

Díky iPhone a lepší cenové politice místních prodejců začala popularita Apple produktů výrazně růst a tím také rostl Jablíčkář. Zvyšovala se zde četnost článků, začalo přispívat více redaktorů a z blogu se pomalu stával Apple magazín. Tím také rostla časová náročnost na údržbu, zatímco moje časové možnosti výrazně klesaly. A tak bylo nutné předat žezlo dál, aby kvalita serveru netrpěla.

Pod vedením nového majitele Jablíčkář dále rozkvétá, získal další tváře do svého týmu redaktorů a díky jejich výborné každodenní práci můžeme slavit toto jubileum. S takovým tempem rozvoje nebudeme muset čekat dlouho a budeme slavit příspěvek s číslem 2000. Přeji serveru Jablíčkář mnoho úspěchů a především co nejvíce spokojených čtenářů!

Jan Zdarsa

Nadále se Vám budeme snažit přinášet aktualizace ze světa Apple, recenze aplikací a her pro Mac, různé užitečné návody, prostě vše, co u nás rádi čtete. Jestliže cítíte, že vám některé věci na Jablíčkáři chybí nebo byste chtěli, aby se některé články objevovaly více, podělte se o to s námi v komentářích, kterých jste nám za dobu existence Jablíčkáře mimochodem napsali již přes 15 000.

A nakonec slibovaná soutěž pro Vás. Soutěžit se bude o tři promokódy k české navigaci Dynavix, jejíž recenzi jsme vám přinesli včera. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a vyplnit krátký formulář dole. Děkujeme Vám, našim čtenářům, za přízeň a budeme se s Vámi těšit na další a další jubilea, “dvoutisícovka” se už pomalu blíží…

Soutěž byla ukončena

Nápovědu naleznete zde