iWant

Jablíčkáři.cz – velká aktualizace systému dokončena

iWant

Jestli jste včera zavítali na stránky serveru Jablíčkáři.cz, tak jste možná viděli oznámení o odstavení, rozsypanou češtinu či případně hodně chybových hlášek. Včerejším dnem jsem se totiž vrhnul na velkou aktualizaci systému, na kterou jsem se již delší dobu chystal.

Pro ty, co projekt Jablíčkáři.cz neznají, jedná se o server, který sbírá články z různých českých Apple serverů, které jsou od teď přehledně na jednom místě. V sekci „Čekající“ můžete článkům dávát hlas a ty nejúspěšnější se poté přesunou do sekce „Publikované“. Tyto publikované články by vám určitě neměly uniknout a tak doporučuji tyto články odebírat například pomocí RSS čtečky.

Ačkoli jsem si zkoušel novou verzi systému na jiném serveru a vše běželo v pořádku, tak při přesunu na současný vzniklo mnoho nečekaných problémů. Trápil jsem se s tím celý den, až jsem nakonec o půl třetí ráno dokončil dílo a vše v nějaké podobě fungovalo.

Dnes jsem udělal ještě drobné dodělávky a systém trošku poladil. Momentálně tedy oznamuji, že server by měl již bez problémů běžet alespoň tak, jak jste ho v poslední době znali. Pro uživatele se toho příliš nezměnilo, ale základní stavební kámen celého projektu byl překopán od základů.

Uživatelé si určitě všimnout nového toolbaru. Pokud kliknete na nadpis článku, tak se vám článek otevře se zcela novou horní lištou, na které můžete po přečtení dát článku zahlasovat. Určitě si tuto novinku vyzkoušejte a v diskuzi případně sdělte své dojmy.

Upraveno bylo mnoho chyb, z těch nejviditelnějších především problematické přidávání článků. Když jste totiž chtěli přidat zajímavý článek pomocí „Přidat nový článek“, tak po zadání všech údajů, a kliknutí na zveřejnění, vše trvalo příliš dlouho. Teď by se měl článek přidat do Čekajících víceméně okamžitě.

Servery i nadále mohou využívat stávající hlasovací tlačítka. Pokud provozujete Apple blog a ještě hlasovací tlačítko na stránce nemáte, tak mi neváhejte napsat a návod na umístění tlačítka vám poskytnu.

Twitter – odebírání novinek na serveru Jablíčkáři.cz