iWant

Jak poslat z iPhonu SMS zdarma?

iWant

Každý, kdo se s iPhonem někdy alespoň na pár dní setkal, zvykl si na jednu základní věc a to sice, že iPhone umí všechno. Napadá vás potom nějaký důvod, proč by neměl umět odesílat SMS zdarma?

Mě ne a taky, že žádný důvod neexistuje. Tedy přímo od Apple žádná oficiální SMS brána není známa, ale i tak vám váš iPhonek může ušetřit poměrně dost peněz, když budete posílat esemesky přes internet. Jak na to? Možností je několik. Záleží jen na vás, jak moc se vám chce riskovat a hlavně jak velký jste hacker. Určité aplikace na posílání SMS zdarma pro iPhone totiž existují.

V App Store je ale nenajdete, takže to chce trochu hledat, pátrat, googlit a pokud jste alespoň trochu zkušený uživatel internetu, určitě budete mít štěstí a časem skutečně najdete nějakou aplikaci, která umí přes datové připojení k internetu esemesky posílat. Musíte ale mít opravdové nefalšované štěstí. Protože když bude ona aplikace doopravdy funkční, když nebude placená a když se ani po týdnu či měsíci nerozhodne být placená, když bude fungovat na české operátory, když pochopíte její nastavení, když po vás nebude pro finální odeslání zprávy požadovat žádnou další akci, jako že si máte koupit nějaký super cool hygienický balíček ze švédského e-shopu, pak můžete posílat SMS zdarma.

Existuje ještě nějaká jiná varianta? Ano. Vykašlete se na všechny aplikace světa a vraťte se na začátek – k webovému rozhraní a k telefonnímu operátorovi. Každý, kdo si projde naše české operátory, zjistí, že nejlíp je na tom asi Vodafone. Všichni tři vám dovolí něco málo přes internet zadarmo poslat. Vodafone má ale navrch v tom, že můžete přes jeho veselý VodafonePark posílat do vlastní sítě úplně neomezeně. Navíc vám dovolí posílat i ememesky a to už začíná být skutečně zajímavé. A že by vás váš vlastní operátor na svých vlastních stránkách chtěl okrást, to podle mě nehrozí.