iWant

Jak přesměrovat SMS do iPadu a Macu v iOS 8.1

iWant

sms relay

SMS Relay neboli přesměrování SMS je součástí souborů funkcí Continuity, které přineslo iOS 8. Ačkoliv tuto funkci Apple předvedl už na WWDC 2014 jako součást nového systému a ukázku kooperace mezi systémy iOS 8 a OS X 10.10, funkce samotná dorazila až v pozdější aktualizaci 8.1. Díky ní můžete přijímat i odesílat zprávy na iPadu i Macu. To sice šlo už i dříve v rámci iMessage, SMS Relay se však neomezuje na komunikační protokol Applu, ale přesměrovává všechny zprávy, tedy i běžné SMS.

Apple využívá protokolu iMessage pro přesměrování zpráv mezi zařízeními. Nesynchronizují se kompletní konverzace, pouze jednotlivé zprávy, starší SMS na iPhonu se tak na iPadu a Macu po aktivaci funkce neobjeví, všechny nové zprávy se ale postupně budou přidávat do aplikace Zprávy. Pro aktivaci funkce je potřeba učinit následující:

  • Otevřete Nastavení > Zprávy > Přeposílání zpráv. Zde se objeví všechna ostatní zařízení se stejným Apple ID (je nutné být na všech zařízeních přihlášený pod stejným Apple ID), například váš iPad nebo Mac. Přepněte tlačítko u těch zařízení, do kterých chcete zprávy přeposílat.
  • Po přepnutí vás obě zařízení požádají o potvrzení. Na cílovém zařízení se objeví zpráva, že pro přeposílání zpráv z iPhonu s vaším telefonním číslem je potřeba zadat šestimístné číslo. To vyplňte na iPhonu do pole oznámení, které se na obrazovce objevilo.

SMS Relay

  • Nic dalšího není třeba nastavovat, nyní se budou nové zprávy objevovat i na povolených zařízeních v aplikaci Zprávy stejným způsobem, jako je tomu na iPhonu, tedy ve vláknech a s barevně odlišenými bublinami (SMS vs. iMessage).

Mějte však na paměti, že zprávy se synchronizují prostřednictvím iMessage, není tedy vyžadováno, aby byly obě zařízení na stejné síti. Pokud někdo používá váš Mac (nebo vám jej odcizil), může tak číst všechny vaše zprávy. Ohrožena je v tuto chvíli také efektivita dvoufázového ověřování, a tak je na tuto skutečnost třeba pamatovat a ve chvíli, kdy je váš Mac odcizen, přeposílání zpráv okamžitě deaktivovat.

iMessage icon