iWant

Jak přidat české titulky do Netflixu

iWant

Dlouho očekávaná videopůjčovna Netflix konečně dorazila i do České republiky. Služba však není lokalizována do českého jazyka a neobsahuje ani filmy s českými titulky, natož s dabingem. Tento fakt může odradit řadu lidí, kteří neovládají tak dobře angličtinu. Naštěstí existuje způsob, jak si nabízený obsah vychutnat alespoň s externími českými titulky. Postup však funguje pouze na Macu či PC a potřebovat budete také prohlížeč Google Chrome. Klíč k úspěchu představuje služba SubFlicks.

  1. Spusťte prohlížeč Google Chrome na PC či Macu a nainstalujte si rozšíření Super Netflix.
  2. Následně si rozšíření nainstalujte – stačí jen kliknout na modré tlačítko „Přidat do Chromu“.
  3. Všechny titulky je potřeba převést z klasického formátu .SRT do poměrně nestandardního formátu .DFXP. K tomu právě budete potřebovat již zmíněnou službu SubFlicks.
  4. Vybrané titulky k filmu jednoduše do služby nahrajete, kliknete na zelené tlačítko Download a okamžitě se vám stáhnou identické titulky, jen s koncovkou .DFXP.

subflicks

Služba také umí základní přečasování titulků. Navíc má vlastní databázi, kde lze již najít spoustu převedených a připravených titulků v různých jazycích (čeština nechybí). Titulky jinak můžete zdarma stahovat například na webu titulky.com. Jakmile budete mít titulky připravené, tedy stažené a převedené do potřebného formátu, pokračujte dle následujících kroků.

  1. Spusťte v Chromu Netflix a vyberte požadovaný film. Díky nainstalovanému rozšíření se na pravé straně objeví tři nové ikony.
  2. Nejdůležitější je komiksová bublina se třemi tečkami. Stačí na ni kliknout, vybrat titulky s koncovkou .DFXP a nahrát.
  3. Následně již bez problémů uvidíte české titulky. (Při prvním nahrávání se může stát, že se titulky nenahrají, stačí jen znovu rozkliknout bublinu a proces opakovat. Titulky by se již měly zobrazit.)