iWant

Jak se mi po čtyřech dnech vrátil ukradený iPhone 5

iWant

Rád bych se s vámi podělil o svůj příběh, který snad dodá trochu optimismu v tom, že přeci jenom dobří lidé také existují a dobrý konec může přijít, i když to vůbec nečekáte…

Blesková krádež

Minulý čtvrtek večer (19. 6.) jsem pracovně trávil na jazzovém koncertu v Divadle Hybernia. Bylo před úplně posledním přídavkem a já seděl ve třetí řadě. Kontroloval jsem zprávy na iPhonu a telefon hned poté vracel do kapsy. Jenže zřejmě špatně a v průběhu poslední skladby mi z ní iPhone vypadl.

jan-maly-kradez-1
Představení skončilo, já se zvedl ze židle, scházím jedno poschodí dolů a po necelé minutě zjišťuji, že nemám iPhone. Hned se vracím na místo, kde jsem seděl, ale telefon nikde. Chvíle paniky, není přece možné, aby na koncertu se vstupným okolo tisícovky někdo kradl. Ptám se na baru, u personálu… Nikde nic. Telefon nikdo nenašel. K mému zděšení žádný z kolegů, kdo má iPhone, nemá nainstalovanou aplikaci Find My iPhone aplikaci.

Na pokusy o dovolání se a SMS nikdo nereaguje. Po cca 20–25 minutách s pomocí rodiny přes iCloud.com telefon zamykám a zjišťuji, že už je kdesi v Nádražní ulici na Andělu. Následuje noční zběsilá jízda Prahou, ale než jsem se dostal na místo, telefon je vypnutý (ale v režimu ztráty). Díky bohu mi téměř nefunguje horní Power tlačítko a kdo neví jak, vypnout telefon je velký oříšek.

Druhý den je telefon stále mrtvý a odpoledne vzdávám veškeré naděje. Zařizuji si novou SIM a s nemilostí kupuji nový telefon.

Přes víkend jsem se s celou situací smířil a snažím se na to zapomenout…

Konec dobrý, všechno dobré

V pondělí (23. 6.) večer okolo osmé hodiny volá na zadané číslo přes iCloud.com starší paní (dle hlasu 60+) s tím, že můj telefon našla a přečetla si zprávu na displeji. Hned se vydávám na cestu a s květinou v ruce očekávám, že se mi vrátí zničený telefon s rozbitým displejem. K mému údivu je iPhone 5 i obal zcela nepoškozený a ještě zbývá 36 % baterie. Ležel prý v oddělení zeleniny v Tescu na zemi.

Neuvěřitelné zakončení s opravdu šťastným koncem, ve které by snad nikdo nedoufal. Co se s ním celé čtyři dny dělo, to už asi nikdy nezjistím.

jan-maly-kradez-2

Pár poznatků, rad a tipů ze života

  • Nemít zapnutý číselný zámek a rozbité ON/OFF tlačítko, asi by se ke mně telefon už nikdy nedostal.
  • Pořiďte si originální kožené Apple pouzdro. Po několik dnech u zloděje a válení se po zemi jsou jak telefon, tak kůže na pouzdru naprosto nepoškozené.
  • Nevzdávejte ani tu poslední naději a v tom nejhorším případě si nový iPhone kupte alespoň po pěti dnech od doby, co ztratíte ten starý.
  • Hodně lidí o službě Find My iPhone pořád neví a už vůbec nemá příslušnou aplikaci nainstalovanou.

Za příběh se šťastným koncem děkujeme Honzovi Malému.