iWant

Love You To Bits – romantický příběh z kosmu

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445

Monument Valley a Limbo. Jedny z mých nejoblíbenějších her na iOS. Nestává se každý den, že narazíte na podobně dokonalé hry, které jsou dotažené do nejmenších detailů. Mně se to nedávno podařilo a celkem náhodou jsem objevil kosmickou puzzle klikačku Love You To Bits. Ta mě uchvátila doslova na první dobrou. Pouhé úvodní video stačilo k tomu, že jsem si řekl, „jo, tohle musím dohrát“.

Úvodní trailer je totiž natolik sugestivní, že snad ani nelze hru vypnout a smazat. Koukáte totiž na zamilované robotické postavičky, které cestují vesmírem ve své raketě. Drahá polovička Nova zrovna zadává kurz červí díra, když zničehonic raketa vybouchne. Následně hledíte na osamoceného robota Kosma, který pláče a je smutný, jelikož se jeho přítelkyně rozletěla na několik kousků po celém vesmíru.

Hádáte správně, vaším úkolem je dílky nalézt a robotickou lásku složit dohromady.

Zní to možná trochu morbidně, ale vývojáři to mají dobře vymyšlené. S malým robůtkem budete cestovat po různých koutech vesmíru, kde na vás čekají drobné úkoly. Nečekejte žádné texty a složité hádanky. Love You To Bits je klikací adventura. Drtivou většinu úkolů lze splnit pouhým selským rozumem. Každý svět je přitom jinak tématicky laděný a potkáte mnoho postav, ať už přátel nebo nepřátel.

Na každé planetě budete sbírat a nacházet různé nástroje a předměty, které vzápětí použijete. Například musíte postavit sněhuláka, zničit kosmickou loď, projít labyrintem nebo si pohrát na dětském hřišti. Postavy a předměty ve hře mají svůj smysl, a abyste dosáhli na kýžené lidské součástky, musíte splnit různé úkoly. Herní princip je přitom hodně podobný jako ve zmíněném Monument Valley nebo Zeldě.

Osobně doporučuji Love You To Bits hrát s nasazenými sluchátky. Vývojáři přichystali ve hře příjemnou doprovodnou hudbu. Na planetách se také nacházejí ukryté předměty, tedy vzpomínky na milovanou Novu. Ty si ukládáte a kdykoliv se můžete zpětně podívat, s jakou konkrétní vzpomínkou se daný předmět pojí. Videa jsou plná emocí a skvěle dokreslují celkový zážitek ze hry.

Celkem na vás čeká třicítka planet s originálním grafickým ztvárněním, animacemi a spoustou úkolů. Love You To Bits zvládnete ovládat jedním prstem. Jak bylo řečeno, vždy když má daný předmět či součástka nějaký smysl, objeví se nad malým robotem tlačítko pro zmáčknutí, což vyvolá nějakou akci. Ostatně podobný systém funguje i ve hrách typu Botanicula, Machinarium nebo Samorost. Love You To Bits můžete v App Storu koupit za 4 eura (107 korun) a jednoznačně vám mohu garantovat, že to jsou dobře investované peníze. Hra se ostatně pyšní řadou prestižních ocenění.

Love You To Bits
Love You To Bits
Developer: Alike Studio
Price: 99,00 Kč