iWant

iWant

Microsoft ukázal nový úkolovník To-Do, kterým nahradí Wunderlist

iWant

Téměř po dvou letech, kdy Microsoft koupil aplikaci Wunderlist, již jeho uživatelé definitivně vědí, jaká je budoucnost populárního úkolovníku a hlavně jak vypadá. Microsoft představil novou aplikaci To-Do, která Wunderlist do budoucna nahradí.

Nový úkolovník To-Do v Microsoftu vyvíjel tým, který stojí i právě za Wunderlistem, a tak v něm můžeme najít mnoho podobností. Vše je navíc na začátku a další funkce budou přibývat – Microsoft totiž zatím vypustil jen veřejné Preview, které již mohou uživatelé testovat na webu, iOS, Androidu a Windows 10.

Uživatelé Wunderlistu zatím mohou být v klidu. Microsoft ho nezavře, dokud si nebude jednoznačně jistý, že do To-Do přenesl všechny zásadní funkce, na něž byly zákazníci Wunderlistu zvyklí. Zároveň To-Do nabízí pro snazší přechod import všech úkolů z Wunderlistu.

microsoft-to-do3

To-Do bude chtít také být jednoduchým úkolovníkem pro správu úkolů, vytváření připomínek a vedení projektů. Jednou z hlavních funkcí To-Do má být Můj den, který vám vždy na začátku dne ukáže, co máte na tento den naplánované, ve spojení s inteligentním plánováním.

Microsoft do nového úkolovníku zapojil chytrý algoritmus, který se „postará o to, že budete mít pořád přehled o tom, co je potřeba udělat, a pomůže vám celý den naplánovat tak, aby do sebe všechno zapadalo“. Například pokud jste nějaký úkol zapomněli udělat včera, inteligentní návrhy vám ho znovu připomenou.

Pro Microsoft je ale ještě důležitější, že bylo To-Do vyvíjeno v úzké integraci s Office. Aplikace je postavená na Office365 a prozatím je plně integrován Outlook, což znamená, že se vaše úkoly v Outlooku mohou synchronizovat s To-Do. Do budoucna pak můžeme očekávat i napojení dalších služeb.

microsoft-to-do2

Prozatím ale ještě To-Do není připraveno na ostrý provoz, jeho Preview zatím ani není dostupné na Macu, iPadu nebo tabletech s Androidem, není k dispozici sdílení seznamů a další. Na webu, iPhonech, Androidu a Windows 10 už ho ale mohou uživatelé testovat.

Microsoft To-Do
Microsoft To-Do
Price: Free
Zdroj: Microsoft, TechCrunch