iWant

iWant

Mobilní internet v notebooku či v tabletu můžete využívat i na samotě u lesa

iWant

PR. Být online vždy a všude je v dnešní době pro mnohé již samozřejmostí. Díky mobilnímu internetu to není žádný problém. Přesto někteří nad mobilním internetem tápou a k připojení využívají jen Wi-Fi. Tato vymoženost je sice čím dál více rozšířená, ale stále omezená.

Na veřejných místech je Wi-Fi připojení většinou zadarmo, občas si musíte za to, že jste online, koupit alespoň kávu. K internetu přes Wi-Fi se můžete připojit z mobilního telefonu, z tabletu i z notebooku. Bezdrátové sítě ale nejsou všude, a tak je nutné počítat s územní omezeností.

Není-li žádná síť v dosahu, nepřipojíte se. Například na samotě u lesa tak stěží najdete veřejnou Wi-Fi. Na druhou stranu nutno podotknout, že si můžete bezdrátovou síť zavést i tam. Avšak Wi-Fi není jediným řešením, jak dostat internet na chatu. Využít můžete také mobilní internet.

Stále online můžete být i se svým notebookem či tabletem

Pro ty, kteří chtějí být online opravdu všude, je tu mobilní internet. Ten ale není možné využívat na všech přístrojích. V mobilním telefonu můžete využívat internet v rámci datového balíčku nebo předplacené karty. Objednat si můžete internet do mobilu na jeden den i celý měsíc, jak ale využít mobilní internet v notebooku či v tabletu?

Mobilní internet v notebooku

Mobilní internet do notebooku lze získat téměř od všech operátorů. Vybírat můžete mezi speciálními datovými SIM kartami. Důležité je zvolit tu, která podporuje technologii LTE, která zajišťuje vysokorychlostní internet. Virtuální operátoři stejně jako ti klasičtí v podobě T-Mobile, O2 a Vodafone nabízí SIM karty až s 10GB datovým balíčkem. Pokud potřebujete internet jen občas, pak můžete zvolit chytrou nabídku, v rámci které zaplatíte jen to, co prosurfujete.

Jak zprovoznit mobilní internet v notebooku?

K datové SIM kartě budete potřebovat USB modem, do které kartu vložíte. Stejně jako flash disk zapojíte do notebooku i USB modem.

Mobilní internet do tabletu

Abyste mohli využívat mobilní internet do tabletu, je nutné vlastnit přístroj s vestavěným 3G modemem.

Jak zjistíte, že váš tablet podporuje 3G mobilní sítě?

V manuálu či na krabici hledejte zkratku 3G. Pokud nemáte ani jedno po ruce, pak zjistíte, že váš tablet podporuje mobilní internet podle toho, že má slot na SIM kartu.

Chcete-li surfovat bez čekání, poté se raději poohlížejte po LTE síti, s níž dosáhnete rychlosti připojení až 225 Mb/s. I v tomto případě je ale nutné, aby váš tablet i SIM karta podporovaly LTE technologii.

Internet v tabletu rozjedete tak, že speciální SIM kartu do přístroje vložíte. Postup se může lišit dle poskytovatelů, většinou ale po automatické konfiguraci se vám vybraná síť načte. Pokud se tak nestane, zavolejte na zákaznickou linku operátora.

Toto je komerční sdělení, Jablíčkář.cz není autorem textu a nezodpovídá za jeho obsah.