iWant

Moje brašnička aneb jak jsem řešil přenášení MacBooku Air 13″ a iPadu

iWant

Náš čtenář Martin Doubek se s námi podělil o své zkušenosti s výběrem brašny pro svůj MacBook Air a iPad. Třeba někomu z vás, čtenářů, jeho tip pomůže.

Co jsem potřeboval

Koupil jsem si nový iPad a k němu Smart Cover, přesto jsem řešil, jak jej budu přenášet. Měl jsem relativně vyřešenou ochranu displeje, ale jen a pouze pro běžné použití doma nebo na místech, kde lze iPad normálně používat. Mezi těmito body jsou však menší nebo větší vzdálenosti a při jejich překonávání iPadu hrozí potenciálně mnohem větší nebezpečí, pád nebo zájem zlodějů. Přeci jen je lepší tablet uklidit do nějakého pouzdra a nebo tašky. Za posledních pár týdnů jsem si zjistil, že nosit iPad v pouzdře typu slip-in i jen 5 minut do práce a poté zpět z práce je utrpení. Je lepší mít ruce volné a mít iPad v tašce. Jenže jak takovou tašku vybrat? Po hodinách a dnech „googlení“ mi došlo, že nejlepší bude brašna typu Messenger Bag, bezva, těch existuje asi milion.

Dilema s výběrem a „exkluzivní“ ceny

Messenger Bag je typ menší volné brašničky připomínající brašny doručovatelů, od toho název „Messenger“ Bag. Nosí se přes rameno, na popruhu a nebo křížem přes druhé, tedy velice pohodlně. Řešil jsem také, jak bych mohl případně přenášet Macbook Air společně s novým iPadem i přes to, že většinu času budu přenášet jen iPad. Neměl jsem však jednoduché rozhodování, protože Air mám ve velikosti 13“ a tedy výrazně větší než iPad. Pokud bych měl Aira v menší mutaci, bylo by rozhodování o něco snazší.

Zaměřil jsem se ze začátku na web Apple a navštívil jablečný internetový obchod, kde je velmi mnoho zajímavých brašen exkluzivně pro Apple Store. Jedinou jejich nevýhodou je „exkluzivní“ vysoká cena. Modely, které zaujmou a stojí za to, se pohybují mezi 4 000 Kč až 5 400 Kč. Jedná se však o vysoce kvalitní brašny z kůže s polstrovanými kapsami pro Macbook Air 13″ (či Pro) a iPad s velkou kapsou na další drobnosti. Můj cíl byla však jiná kategorie, cena do 1 500 Kč.

Naděje umírá poslední, volba značky

Po dalším hledání se můj pohled zaměřil na značku Built, která sídlí v New Yorku a je známá vysoce kvalitními obaly a taškami z neoprenu. Neopren mne vždy fascinoval, je to voděodolný měkký materiál, který při nízké hmotnosti a malé tloušťce poskytuje perfektní ochranu svěřeným předmětům. Vybíral jsem nakonec mezi třemi brašnami typu Messenger Bag s velikostmi pro iPad, Macbook Air 13″ a Macbook Pro 15-17″, Macbook Air 13″ a iPad v jednom. Brašnu pouze pro iPad jsem zavrhnul právě kvůli požadavku na možnost občasně přenášet i Macbook Air. Ten by se do této brašničky nevešel, má však jedno plus, a to je integrovaný otvor pro provlečení sluchátek k iPadu. Vy, kteří sháníte jednoúčelovou brašnu na iPad, tak tato vás jistě nezklame.

Nakonec jsem se zaměřil na druhé dva modely. Na webu iStyle jsem našel dostupné obě brašny, nalézaly se v pražské prodejně v nákupním centru Palladium na Náměstí Republiky. Obě brašny jsem si prohlédl a bylo mi hned jasné, že největší brašna je nesmysl, a to proto, že je prostě gigantická. Rozhodl jsem se pro brašnu pouze pro Macbook Air 13″ za příjemných akčních 790 Kč.

Built Messenger Bag

Vybráno a teď detaily

Asi se budete ptát, jak byl splněn můj požadavek na přenesení obou zařízení současně. Snadno, brašna má jednu velkou vnitřní kapsu pro Macbook Air, která pojme i iPad. Na zadní straně je vnější kapsa o stejné velikosti. Pokud bude třeba přenášet obě zařízení, Air se vleze do vnitřní kapsy, pro něj určené a iPad bude v kapse vnější, která je při nošení přilehlá k tělu. Je tedy relativně bezpečná s ohledem na nenechavé ruce zlodějů. Dále brašna obsahuje malou vnitřní kapsu na nabíječku a druhou menší kapsu pro iPhone či Magic Mouse. Zapínání je řešeno klasicky přes suchý zip, který je dlouhý a umožňuje tedy snadné zapnutí i při plné brašně. Vnitřek brašny, respektive kapsa pro notebook, má povrch z jedné strany plyšový a dobře chrání povrch Macbooku či iPadu na vysoké úrovni.

Ohledně nošení – nelze jinak než pochválit široký popruh s nastavitelnou délkou, při mé výšce 180 centimetrů mi brašna dosahuje až ke koleni. Popruh je jemný a neřeže, přesto by bylo vítané neoprenové polstrování, které může zpříjemnit nošení v případě plného naložení. Po několika dnech nošení jak iPadu, tak i obou zařízení nemůžu brašně téměř cokoliv vytknout. Ocenil bych ale trochu větší prostor pro příslušenství, sice se tam vše vejde, je to však již na úkor značných „boulí“ na brašně. Hůře se potom zapíná suchý zip. Pokud však někdo z vás hledá něco podobného pro své počítačové vybavení, s ohledem na použité materiály a kvalitu zpracování mohu Built Messenger Bag doporučit.

Autor: Martin Doubek

Galerie

Built Messenger Bag icon