iWant

Noční režim by měl jít v iOS 9.3 ovládat z Ovládacího centra

iWant

Noční režim, jedna z největších novinek připravovaného iOS 9.3, by měl přijít s šikovnou maličkostí – tlačítkem v Ovládacím centru, díky kterému by šlo tzv. Night Shift snadno aktivovat. Apple se o tom sice dosud nezmiňoval, nicméně na kanadské mutaci jeho webu byl nalezen obrázek, který přesně takové tlačítko potvrzuje.

Na hlavním americkém webu najdeme jako první snímek iPhone s aplikací Zdraví a iPad s News, jenže ty nejsou dostupné například v Kanadě, kde se Apple rozhodl nový iOS 9.3 také promovat. A tak na iPadu vidíme vysunuté Ovládací centrum a tlačítko pro spuštění nočního režimu.

Tlačítko se nachází vedle posuvníku pro regulaci jasu a na snímku vidíme dvě volby nastavení: zapnout noční režim a zapnout ho do zítřka. Pokud se tlačítko objeví na iPadu, můžeme ho očekávat také na iPhonu, byť zatím není jasné, kam by se v zaplněném Ovládacím centru vešlo. Je možné, že vývojáři Applu teprve hledají správné nasazení, a tak se toto tlačítko ještě ani neobjevilo ve veřejné betaverzi iOS 9.3.

Prozatím lze nočním režim aktivovat pouze v Nastavení v sekci Zobrazení a jas, kde je možné vytvářet vlastní rozvrhy, jak má noční režim fungovat. Principem nočního režimu je redukovat zobrazování modrého světla, které negativně ovlivňuje lidský organismus a přináší například špatný spánek.

Zdroj: MacRumors
 • Michal

  Klidně místo zámku otáčení – to vúbec nepoužívám – případně by mohl Apple umožnit konfiguraci – vybrat si tlačítka z několika možností.

  • 426kahemi

   Zámek otáčení displaye rozhodně nenahrazovat! Jedna z nejpoužívanějších funkcí při odpočinku s iPadem :D

   • Zdenek

    Přesně tak, zámek otáčení používám na iPadu i iPhonu pořád. Naopak, v životě jsem nepoužil tlačítko kalkulačky a té samospouště, nebo budíku, nebo co to je hned vedle.

    • Schmauz

     Já zase v životě nepoužil zámek otáčení. Chápu, že na iPadu se to může občas hodit, ale k čemu to někdo používá na iPhonu, je mi záhadou…

     • Zdenek

      No v mém případě k přesně tomu samému jako na iPadu – ležím na boku, čtu si a nechci aby se mi aplikace (např. safari) otáčelo.

      • Schmalz

       Používáte někdy iPhone na šířku? Chápu, že když si člověk lehne na bok, tak se mu to přetočí na šířku, ale to přetáčení jde přece úplně zákázat. Neznám nikoho, kdo by iPhone používal ina šířku, proto mi smysl téhle ikonky uniká. Já osobně mám vše na výšku, jedině snad filmy bych si pouštěl logicky na šířku, jenže filmy na iPhonu nesleduju…

       • Zdenek

        Safari, kalendar (pro zobrazeni vice dnu vedle sebe), nejaka PDFka (zalezi na konkretnim dokumentu). Souhlasim, ze mam casteji rotaci zakazanou, nez povolenou, ale i tak by se mi do nastaveni nechtelo :-) Idealni by byla moznost nastavit si, co tam chci (jak nastaveni, tak rychlou volbu aplikaci).

 • Lukáš

  Prostě zkrátí posuvnou lištu jasu a dají to na stejný řádek úplně vpravo

 • fx

  V pohodě by se tlačítko vešlo do řádku ikonek s kalkulačkou, svítilnou, hodinami a foťákem… Stejně jako se vejde 5 ikon do horního řádku s wi-fi, BT atp…

  • Adam

   Kromě těch 4 ikon by mohlo být víc a posouvat zvleva doprava a naopak ne? Jako coverflow…
   A hlavně – ty ikony by měly být už editovatelné! A bylo by vyřešeno jednou pro vždy :-) Každému podle jeho chuti.
   Jednoduché.

 • Slavek

  Jenze problem „modreho svetla“ neni o barve ikony, nebo pozadi. Je to o barevnem spektru LED diod, v pripade displeje se tedy jedna o podsviceni.
  Existuji uz LED s nizsim spektrem modre barvy, a predstavte si, oni jsou porad bile!