iWant

Noční režim by měl jít v iOS 9.3 ovládat z Ovládacího centra

iWant

Noční režim, jedna z největších novinek připravovaného iOS 9.3, by měl přijít s šikovnou maličkostí – tlačítkem v Ovládacím centru, díky kterému by šlo tzv. Night Shift snadno aktivovat. Apple se o tom sice dosud nezmiňoval, nicméně na kanadské mutaci jeho webu byl nalezen obrázek, který přesně takové tlačítko potvrzuje.

Na hlavním americkém webu najdeme jako první snímek iPhone s aplikací Zdraví a iPad s News, jenže ty nejsou dostupné například v Kanadě, kde se Apple rozhodl nový iOS 9.3 také promovat. A tak na iPadu vidíme vysunuté Ovládací centrum a tlačítko pro spuštění nočního režimu.

Tlačítko se nachází vedle posuvníku pro regulaci jasu a na snímku vidíme dvě volby nastavení: zapnout noční režim a zapnout ho do zítřka. Pokud se tlačítko objeví na iPadu, můžeme ho očekávat také na iPhonu, byť zatím není jasné, kam by se v zaplněném Ovládacím centru vešlo. Je možné, že vývojáři Applu teprve hledají správné nasazení, a tak se toto tlačítko ještě ani neobjevilo ve veřejné betaverzi iOS 9.3.

Prozatím lze nočním režim aktivovat pouze v Nastavení v sekci Zobrazení a jas, kde je možné vytvářet vlastní rozvrhy, jak má noční režim fungovat. Principem nočního režimu je redukovat zobrazování modrého světla, které negativně ovlivňuje lidský organismus a přináší například špatný spánek.

Zdroj: MacRumors