iWant

Nová funkce Power Nap je již dostupná pro MacBooky Air

iWant

Jedna z nových funkcí OS X Mountain Lion – Power Nap – je dostupná pouze pro nejnovější MacBooky Air (z roku 2011 a 2012) a MacBook Pro s Retina displejem. Po nainstalování nového operačního systému nicméně uživatelé příslušných MacBooků tuto funkci nenašli. Apple však již vydal firmware update, který aktivuje Power Nap na MacBoocích Air. Aktualizace pro MacBook Pro s Retina displejem se chystá…

Firmware update přinášející podporu Power Nap je k dispozici pro MacBook Air (Mid 2011) a MacBook Air (Mid 2012). Na starších strojích, leč obsahujících SSD, Power Nap nepoběží. Aktivovat ale půjde na nejnovějším MacBooku Pro s Retina displejem, který však zatím na svůj firmware update čeká.

A k čemu vůbec Power Nap slouží? Nová funkce se stará o váš počítač, když ho uspíte. Pravidelně aktualizuje mail, kontakty, kalendáře, připomínky, poznámky, Photo Stream, Find My Mac a dokumenty ve službě iCloud. Pokud máte Mac navíc připojený do sítě, dokáže Power Nap stahovat aktualizace systému a provádět zálohu přes Time Machine. Během celého tohoto procesu je navíc zcela tichý, nevydává žádné zvuky a nepustí se ani větráčky. Když pak počítač probudíte, jste připraveni okamžitě pracovat.

Zdroj: TheNextWeb.com
 • Jan

  Tak mi to píše, že můj Mac stažený software nepodporuje – Mac Book Air (Mid 2011)… Nicméně to vypadá, že Power Nap už mi běží…nic jsem však neinstaloval. :)

 • HonzaD

  To zni lakave a asi to i vyuziji, jen me desi jedna vec, co baterka? Jsme ted zvykly, ze kdyz notebook zavru a dalsi den ho otevru, ma stejnou kapacitu baterky, kdyz se tam bude celou noc neco synchronizovat, kolik baterky budu mit rano?

 • HonzaD

  To zni lakave a asi to i vyuziji, jen me desi jedna vec, co baterka? Jsme ted zvykly, ze kdyz notebook zavru a dalsi den ho otevru, ma stejnou kapacitu baterky, kdyz se tam bude celou noc neco synchronizovat, kolik baterky budu mit rano?

  • Jan Sebek

   Popravdě….dost málo…resp. možná ti nezbyde nic :-/
   Já to včera zkusil a nejsem si jistý, jestli to v běhu na baterii má vůbec smysl. Udělal jsem škodolibý pokus se svým Airem. Aktivoval jsem funkci PN a zůstal připojený k hotspotu svýho iP. Spojení se v klidu udrželo, ikdyž jsem Aira zavřel a nandal do batohu. Air ale mírně hřál a bylo mi tak trochu jasný, že to asi nebude uplně ok. NTB v klidu v noci přijímal poštu a synchronizoval všechno kolem. Když jsem ho zavíral (zhruba ve 20:30) měl baterii asi na 70pct. Zhruba v 1 ráno jsem mu natruc hotspot na iP zakázal :) Ráno, když jsem se probudil byl stav baterie 0pct. :)
   Takže teď už vím, že při ztrátě spojení tahle funkce Aira totálně vysaje ! Pozor na to !
   Další pokus udělám dnes.

 • LegionCZE

  To si děláte srandu, takže můj Air 2010 late ostrouhá? :D A já doufal, že jde jen o to, mít SSD disk.
  Škoda, tohle by se mi šiklo :/.