iWant

iWant

Nový operátor, nové výhody. Jak přenést číslo o dům dál?

iWant

PR. Nejste spokojeni s vaším operátorem a tarify vám přijdou nevýhodné a předražené? Rádi byste odešli ke konkurenci, ale nechcete si měnit číslo? Naštěstí už to dávno není takový problém, jako kdysi býval, a vše se dá vyřešit během pár dnů. A to navíc bez toho, abyste všem kontaktům museli rozesílat nové číslo. Jak tedy na to?

Na co se připravit před přenosem?

Pro přenesení čísla k jinému operátorovi potřebujete všechno a zároveň nic. Na škodu rozhodně není stávajícího operátora o svých záměrech informovat. Pro každého se nemusí jednat o příjemnou záležitost, přesto na ní můžete šikovně vydělat. Operátor vám před odchodem může jako poslední záchranu nabídnout výhodnější cenu, která vám v odchodu dokáže zabránit.

Jak postupovat při změně?

Pro začátek je dobré zmínit, že změnu může provést každý, kdo není zavázán smlouvou. Obvykle je pak na dobu určitou odkázán pouze na služby stávajícího operátora, což bude trvat do skončení zpravidla dvouleté lhůty. Pokud se nejedná o váš případ, můžete se směle pustit do změny, a to i v případě, kdy si vyberete virtuálního mobilního operátora. Nový zákon vztahující se na telekomunikaci kdysi vše usnadnil, a doba přenosu čísla se tak zkrátila na pouhé čtyři dny.

Od vybraného operátora si pořiďte SIM kartu a aktivujte ji v mobilu dle návodu. Následně se obraťte na téměř bývalého operátora a dohodněte ukončení. Obdržíte tak čtyřmístný kód, který sdělíte novému operátorovi. Ten už si s ním poradí a navíc se s vámi domluví na termínu, kdy má k přenosu dojít. Až se tak stane, budete informování SMS zprávou.

Proč přejít k jinému operátorovi?

Jak již bylo řečeno, ve všem jsou skryty lepší podmínky. Neomezené tarify jsou někde levnější a váš operátor ani zdaleka nemusí být tím nejvýhodnějším na trhu. Výběr je dnes skutečně široký a podobných obchodníku s cenou za minutu hovoru, SMS a mobilním internetem je dnes nespočet.

Pokud se vám víc zamlouvá mobilní tarif od konkurence, není se zač stydět. Stačí se jen odhodlat a přejít nebo na internetové kalkulačce porovnat další nabídky telefonních operátorů, dokud nenajdete produkt, který za přechod už vážně stojí.

Toto je komerční sdělení, Jablíčkář.cz není autorem textu a nezodpovídá za jeho obsah.