iWant

Recenze Logitech Mini Boom – malý boombox je zase o něco lepší

iWant

Logitech na konci minulého roku uvedl již třetí verzi svého Mini Boomboxu, který od své první iterace změnil již dvakrát označení a dočkal se zcela nového designu. Původní Mini Boombox nahradil UE Mobile a nejnovější nástupce se jmenuje UE Mini Boom, který je s druhou generací na první pohled zcela totožný.

Vlastně UE Mini Boom je natolik totožný, až se mi chvíli zdálo, že nám byl omylem zaslán loňský kus. Třetí generace zcela navazuje na design druhé řady, což rozhodně není na škodu. Předchozí UE Mobile se totiž skutečně povedl a přinesl proti původnímu Mini Boomboxu řadu vylepšení a zjednodušený vzhled.

Logitech Mini Boom_05

Stejně jako předchozí model UE Mini Boom je povrch po stranách jednolitý, obepíná ho barevný pogumovaný plast. Právě gumový povrch po celé spodní části zabraňuje pohybu reproduktoru při silných basech. Původní Mini Boombox měl totiž tendence cestovat po stole. Na horní straně se pak nachází jediná ovládací tlačítka zařízení – ovládání hlasitosti a tlačítko pro párování přes Bluetooth. Krom toho zde najdete i malou dírku, ve které se skrývá mikrofon, Mini Boom totiž může sloužit i jako hlasitý odposlech telefonu.

Jediný viditelný rozdíl mezi předchozí generací a touto je tak jiný vzhled přední a zadní mřížky plus malá indikační dioda vepředu. Přibylo také několik nových barev, respektive barevných kombinací. Minimální změna v designu reproduktoru není samozřejmě nic špatného, zvlášť když aktuálně vypadá velice dobře, jen pro zákazníka může být minimální změna ve vzhledu a neustálé měnící se název produktu trochu matoucí.

Lehce se zlepšil také dosah Bluetooth, který je nyní 15 metrů, u předchozí generace se signál ztrácel zhruba po 11–12 metrech. Výdrž akumulátoru zůstala stejná, na jedno nabití dokáže Mini Boom hrát až deset hodin. Dobíjí se prostřednictvím microUSB portu, USB kabel je součástí balení.

Zvuk a stereo reprodukce

Po jednoduchém spárování a přehrání prvních skladeb je zřejmé, že se proti předchozím generacím reprodukce zvuku změnila, a to k lepšímu. Zvuk je čistší a méně zkreslený při vyšších hlasitostech. Bohužel stále se jedná o velmi malý reproduktor a nelze tak očekávat perfektní zvuk.

V reprodukci dominují středové frekvence, zato basy i navzdory přítomnosti bassflexu jsou poměrně slabé. Přitom první generace měla basů poměrně dost. Velmi je to zřetelné u tvrdší metalové hudby, se kterou má ostatně většina malých reprobeden problémy.

Zajímavou novinkou je pak možnost propojit dva reproduktory UE Mini Boom. Logitech k tomu vydal aplikaci pro iOS. Máte-li již jeden reproduktor spárovaný, aplikace vás vyzve k připojení druhého, čehož docílíte dvojitým stisknutím párovacího tlačítka na druhém boomboxu. Po pár vteřinách se připojí a začne hrát společně s prvním.

Aplikace nabízí buď reprodukování stejného kanálů z obou boomboxů, nebo rozdělení sterea do každého zvlášť. V jednom reproduktoru tak bude hrát levý kanál, v druhém pravý. Tím dosáhnete při dobrém rozmístění reproduktorů nejen lepšího zvukového výsledku, ale také bude reprodukce pocitově hlasitější.

Logitech Mini Boom app

Závěr

Přiznám se, že jsem fanoušek této série reproduktorů od Logitechu. První generace překvapila na svou velikost dobrým zvukem a výdrží, stinnou stránkou pak bylo zpracování a design. Tento neduh vyřešila druhá generace, ta však měla pocitově horší zvuk, hlavně basy chyběly. UE Mini Boombox se nachází někde mezi lepším zvukem a stejným skvělým designem.

Funkce stereo reprodukce po připojení druhého Boomboxu je milý přídavek, ale spíš než koupi druhého reproduktoru bych doporučil rovnou investovat třeba do reproduktoru z vyšší řady UE Boom, který vyjde zhruba na stejné peníze jako dva Boomboxy. UE Mini Boom nicméně je jako samostatná jednotka skvělá a za cenu kolem 2 500 korun nenajdete příliš mnoho lepších malých reproduktorů.

Logitech Mini Boom_03

[one_half last=“no“]

Výhody:

[checklist]
  • Design
  • Malé rozměry
  • Desetihodinová výdrž
[/checklist][/one_half] [one_half last=“yes“]

Nevýhody:

[badlist]
  • Slabší basy
  • Vyšší cena
[/badlist][/one_half]