iWant

RWE chce šetřit náklady nasazením tisícovky iPadů

iWant

Německá energetická společnost RWE se chystá nakoupit pro zaměstnance tisíc iPadů, a to v rámci programu MobileFirst, který vznikl díky spolupráci Applu a IBM. Firma z Cupertina tímto partnerstvím chtěla co nejúčinněji prorazit do podnikové sféry a obchod uzavřený s RWE je důkazem, že spolupráce obou firem nese své ovoce. V RWE chtějí díky iPadům snížit některé provozní náklady.

Zaměstnanci RWE, kteří pracují v terénu v německém uhelném dole Hambach, začali využívat iPad mini již v prosinci minulého roku. Andreas Lamken, jenž v RWE zodpovídá za komunikaci s médii, magazínu Bloomberg sdělil, že iPady již nyní šetří 30 minut práce s papírováním denně.

Firma zatím do práce zapojila „několik stovek“ tabletů a do pracovního procesu se chystá zapojit další. Ty mají dorazit do dalších dvou dolů během následujících měsíců a celkem má jejich počet dosáhnout tisíce.

ipadmini-fieldwork

„Co se týče nákladů, jsme pod těžkým tlakem, takže se snažíme najít cestu k efektivitě,“ sdělil Lamken Bloombergu. Zatím je ale podle něho příliš brzy na to, aby se dalo říci, kolik díky iPadům firma ušetří. Jejich nasazení má ale pomoci také motivovat zaměstnance RWE, kteří zařízení od Applu často využívají i doma.

iPady mají firmě RWE, která vytěží neuvěřitelných 100 milionů tun uhlí ročně, ušetřit náklady spojené především s koordinací pracovníků a opravami zařízení. Díky tabletům od Applu chce firma lépe přidělovat práci jednotlivým pracovníkům dle jejich aktuální polohy.

Kupříkladu již zmíněný důl Hambach má totiž rozlohu třicet kilometrů čtverečních. Na takové ploše již může efektivní rozesílání zaměstnanců ušetřit opravdu velké množství času i peněz. iPady pak RWE pomohou také předpovídat závady na jednotlivých stojích a lépe organizovat jejich údržbu.

Apple koncem listopadu v rámci vyhlašování finančních výsledků sdělil, že korporátní sféra firmě během dvanácti měsíců přinesla okolo 25 miliard dolarů, tedy zhruba 10 % obratu. Klíčem k tomuto výsledku přitom byla již zmíněná spolupráce Applu s IBM, v rámci které IBM vyvíjí software pro firemní využití a díky svým kontaktům pomáhá také se samotným nasazení iPadů do korporací.

Zdroj: Bloomberg