iWant

S TobyRich Moskito se stanou piloty snadno a rychle děti i dospělí

iWant

Už jako malý kluk jsem obdivoval profesionální aviatiky, kteří na obloze dělali se svými letadly opravdová kouzla. Jejich modely však nepatří mezi snadno dostupná a často ani snadno ovladatelná. S nadsázkou tak lze říci, že si své sny plním v dospělosti. V oblasti létání jsem otestoval chytré letadlo Moskito od společnosti TobyRich. Ta navázala na své předchozí modely a představila vylepšený model po všech stránkách.

Moskito váží pouhých 18 gramů a je vyrobené z měkkých plastů. Na první pohled tak působí velmi křehce, ale bez větší úhony přežije opravdu krkolomné pády. S letadlem jsem už havaroval na beton a narazil do několika stromů a plotů, ale i po těchto eskapádách vypadá Moskito jako nové.

Nejvíce se mi na letadélku líbí, že ihned po vybalení můžete vzlétnout. Stačí jen stáhnout stejnojmennou aplikaci Moskito do vašeho iPhonu a spustit. O zbytek se postará Bluetooth čtvrté generace, který má ve vzduchu dosah až šedesát metrů. Na jedno nabití vydrží Moskito létat okolo 12 minut a baterii pomocí přiloženého microUSB konektoru nabijete na plnou kapacitu za 20 minut. Vyplatí se tak s sebou nosit nějakou powerbanku.

moskito6

iPhone jako gamepad

V samotné aplikaci nechybí ani přehledný tutoriál. Moskito můžete ve vzduchu ovládat hned dvěma způsoby (Tilt a Joystick). Tím prvním je tradiční naklánění iPhonu do stran a přidávání plynu na displeji. Mnohem zábavnější je však na displej umístit malý joystick, který naleznete v balení. Na displej ho uchytíte pomocí dvou přísavek na předem vyznačené místo. Z vašeho iPhonu se tak rázem stane gamepad, kterým letadlo ovládáte. Stačí ho jen hodit do vzduchu jako vlaštovku a přidat plyn.

V aplikaci si také můžete změnit zvuk motoru či blikání integrovaných LED diod. Moskito zvládne ve vzduchu ovládat i dítě, a to díky automatickým asistentům, které kompenzují například plyn, když se rozhodnete provést prudký manévr. Nemusíte se však obávat, že by to ubíralo na zážitku. Pokud se budete cítit, můžete si vybrat ze tří obtížností a tří citlivostí ovládání.

S letadlem samozřejmě můžete létat nejen venku, ale pro vnitřní létání doporučujeme opravdu velké prostory. Například v hale nemusíte řešit povětrnostní podmínky, protože vítr obvykle s takřka nic nevážícím Moskitem pořádně zamává. Když počasí nepřeje, s letadlem si příliš zábavy neužijete, protože vám ho vítr bude neustále strhávat a navíc můžete snadno ztratit signál.

 

Pokud chcete přistát, stačí jen ubrat plyn a postupně nechat Moskito plachtit dolů na zem. Jak jsem již avizoval, pádů či rozbití se obávat nemusíte. Pro všechny případy naleznete v krabici i náhradní vrtuli. Spojení Moskita s telefonem je bezproblémové a nezaznamenal jsem větší výpadky, pokud jsem dodržel vzdálenost šedesáti metrů. Na otevřené louce se mi však stalo, že jsem trochu přestřelil a pak jsem letadlo běžel hledat.

TobyRich Moskito můžete zakoupit na EasyStore.cz za 1 799 korun. Za tyto peníze obdržíte hezkou hračku, která potěší nejen děti, ale i dospělé. Musím říct, že jsem se dosud nesetkal s intuitivnějším a jednodušším letadlem s ohledem na ovládání a létání. Nedávno jsme například recenzovali papírovou vlaštovku PowerUP 3.0, kterou je podle mě mnohem těžší udržet chvíli ve vzduchu. Moskito nabízí mnohem lepší aviatický zážitek.