iWant

Skiing Yeti Mountain – návyková hra, od které se nelze odpoutat

iWant

V jednoduchosti je krása. Mnohdy velmi podceňované pravidlo, které však vývojáři z Featherweight Games rozhodně nevzali na lehkou váhu. Díky tomu vznikla skvělá retro sportovní hra Skiing Yeti Mountain. Ta mě pohltila natolik, že jen těžko se od ní dokážu odpoutat.

Být profesionálním lyžařem rozhodně není žádný med. Člověk se musí pořád zdokonalovat, trénovat a vymýšlet nové taktiky, jak být lepší než ostatní. V Skiing Yeti Mountain sice soupeříte jen sami se sebou a osobními rekordy, ale i tak budete mít co dělat, aby jste levely zvládli. Princip hry je přitom velmi prostý: v každém kole zdárně dojet do cíle, a to pokud možno bez úhony a s projetím všech lyžařských bran.

Na svahu na vás však čekají celkem zákeřné překážky v podobě stromů, neprostupných lesů, ledu či skály. Skiing Yeti Mountain je přitom velmi jednoduchý na ovládání a hravě si vystačíte s jedním prstem, kterým kloužete po displeji zařízení a kopírujete pohyb lyžaře.

skiing

Ve hře přitom platí stejná pravidla jako v alpském lyžování a disciplíně sjezd. Trať je různě dlouhá a brány slouží jako ohraničení, kolem kterého musíte projet, přičemž logicky střídáte pravou a levou stranu.

Skiing Yeti Mountain je vysoce návyková hra, která vás nenechá odejít od zařízení. Po každém odehraném kole jsem si říkal, že ještě zkusím další a opět další. Časem jsem však zjistil, že hra obsahuje stovky levelů. Podle nejpilnějších zahraničních hráčů se někteří dostali až na úroveň 841, což je doslova neuvěřitelné.

Samotná hra pak také sází na retro designový kabátek, chytlavou melodii a zajímavé uživatelské vychytávky a módy. Kromě stovek kol si můžete různě vylepšovat a upravovat svoji postavu po stránce vzhledu. Ve Skiing Yeti Mountain nechybí ani dva speciální módy v podobě nekonečného sjezdu, kde se vám počítá jen čas, a také hardcore sjezdu, který nabízí mnohem těžší úrovně.

Hra je ke stažení zdarma a kompatibilní se všemi iOS zařízeními. Skiing Yeti Mountain je skvělá oddechovka, u které se však občas zapotíte, tedy v případě, kdy například opakovaně budete stále narážet do stejného stromu. Taková chyba dokáže opravdu naštvat, především když se nacházíte v cílové rovince.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/skiing-yeti-mountain/id960161732?mt=8]