iWant

Streamované hry OnLive i na iPadu

iWant

OnLive je služba představená již v polovině roku 2011 a představuje tzv. Cloud Gaming, kde hry samotné běží na strojích někde na vzdálených serverech a váš počítač s nainstalovaným klientem pak funguje jako terminál, kam je obraz ze hry streamován internetem. OnLive bude brzy dostupný i pro iOS a Android.

Výhod OnLive si mohli doposud užívat jen uživatelé PC, Mac, k dispozici je i konzolová verze, jež se dá připojit k televizi. O službě pro Mac jsme již psali. Pro iPad dosud existovala jen aplikace, jež dokázala zobrazovat obraz, jednalo se však o instance, které hrál někdo jiný, nemohli jste tak na iPadu sami hru ovládat.

To se má ovšem změnit. V blízké době by se měla objevit nová aplikace, která bude fungovat i jako vstupní zařízení pro ovládání. Hry půjde ovládat dvěma způsoby: prvním je dotykové ovládání přímo na displeji, ne nepodobné tomu z jiných her. Některé hry budou mít dokonce speciálně přepracované ovládání, například strategie, pro ještě lepší zážitek z dotykové obrazovky. Druhou možností je pak speciální ovladač OnLive, za který si připlatíte 49,99 dolarů.

Společnost již dala možnost OnLive na tabletech otestovat několika žurnalistům a dojmy jsu zatím smíšené. Zatímco grafika vypadá úžasně, reakce ovládání jsou opožděné a zážitek z hraní je tak silně degradován. O něco lepšího výsledku bylo dosaženo s ovladačem, nicméně stále zde byla výrazná latence a nezbývá doufat, že vývojáři na tomto problému ještě zapracují. Velice bude také záležet na vašem modemu a rychlosti připojení.

Výběr her pro OnLive je celkem slušný, nabízí kolem 200 her, včetně nejnovějších titulů jako jsou Batman: Arkham City, Assassin`s Creed: Relevations nebo Lord of the Rings: War in the North. Z toho 25 z nich jsou plně přizpůsobené dotykovému ovládání (Defence Grid, LEGO Harry Potter). Hry si lze buď za menší poplatek na několik dní zapůjčit nebo pro neomezené hraní zakoupit. Ceny jsou pak podstatně nižší než při koupi běžné verze. K dispozici je i možnost hraní demoverzí pro vyzkoušení zdarma.

K dispozici bude v případě iOS zatím pouze verze pro iPad, iPhone verze se však také plánuje. Samotná klientská aplikace bude zdarma a jako bonus dostanou všichni, kdo si ji stáhnou, možnost hrát hru LEGO Batman zdarma. Datum spuštění aplikace nebyl přesně určen, ale mělo by se udát velice brzy. Prozatím si můžete vyzkoušet kvalitu streamování na aplikaci OnLive Viewer.

Zdroj: MacStories.net
 • Jde to už i nyní, jen to chce trochu snahy :)
  http://www.youtube.com/watch?v=sjBgs258H-E

 • a to OnLive je super, už jsem do toho plánoval zainvestovat a nakoupit na vánoce pár těch setů za 150$, jenže ani hry, ani HW není do ČR…zatím jen USA a UK :(

  • Hry nejsou do ČR? Já jsem s hraním na OnLive na Macu neměl problém.

   • 30minutových FREE Trialů.
    Ale koupit plnou verzi mi osobně nejde.

   • rojcyk

    Oficialne a legalne hrat koupene hry nelze. Tak prosim nemystifikovat. Na twitteru se siri, ze to jde obejit pres OpenVPN a registrovat si ceskou kartu, nicmene jsem s tim nepochodil.

 • přes OpenVPN mi to taky nejde :)

 • jendas

  Tak taky zde přispěji. Onlive mám na PC i na iPadu. Kreditku jsem si registroval přes hidemyass a vše funguje (akorát nevím proč mám na iPadu strašně kostičkovaný obraz, přitom na PC v stejné síti mi to jede v 720p). Je dobrý si vždy počkat na nějaké ty slevy, třeba dávali mafiu 2 nebo NBA 2012 5 Euro, což je skoro zadarmo oproti tomu kolik hra stojí v e-shopech :).

  • rojcyk

   A jak se ti povedlo registrovat kreditni kartu?

 • Rád bych pár věcí uvedl na pravou míru. Aplikace pro Android již fávno vyšla. Aplikace pro iPad/iPhone má vyjít společně jako Universal App. Nadále bych rád uvedl na pravou míru funkčnost aplikace. O OnLive se již dlouho době zajímám a testuji na všech zařízeních. Je možné si hry zahrát i v OnLive Vieweru. Osobně jsem již i nějaké hry dohrál a mé pocity jsou dobré. Nemůžeme čekat něco skvostného když jsou servery až v USA, nicméně s žádnou latencí jsem se za dobu hraní nesetkal :)

 • Boocheck

  já to zkoušel před půl rokem a moc hrát přes to nešlo. ovládání mělo dost velké zpoždění. zajímalo by mě jestli to někomu z vás jelo plynule a jestli už mají servry i v evropě.