iWant

Streamované hry OnLive i na iPadu

iWant

OnLive je služba představená již v polovině roku 2011 a představuje tzv. Cloud Gaming, kde hry samotné běží na strojích někde na vzdálených serverech a váš počítač s nainstalovaným klientem pak funguje jako terminál, kam je obraz ze hry streamován internetem. OnLive bude brzy dostupný i pro iOS a Android.

Výhod OnLive si mohli doposud užívat jen uživatelé PC, Mac, k dispozici je i konzolová verze, jež se dá připojit k televizi. O službě pro Mac jsme již psali. Pro iPad dosud existovala jen aplikace, jež dokázala zobrazovat obraz, jednalo se však o instance, které hrál někdo jiný, nemohli jste tak na iPadu sami hru ovládat.

To se má ovšem změnit. V blízké době by se měla objevit nová aplikace, která bude fungovat i jako vstupní zařízení pro ovládání. Hry půjde ovládat dvěma způsoby: prvním je dotykové ovládání přímo na displeji, ne nepodobné tomu z jiných her. Některé hry budou mít dokonce speciálně přepracované ovládání, například strategie, pro ještě lepší zážitek z dotykové obrazovky. Druhou možností je pak speciální ovladač OnLive, za který si připlatíte 49,99 dolarů.

Společnost již dala možnost OnLive na tabletech otestovat několika žurnalistům a dojmy jsu zatím smíšené. Zatímco grafika vypadá úžasně, reakce ovládání jsou opožděné a zážitek z hraní je tak silně degradován. O něco lepšího výsledku bylo dosaženo s ovladačem, nicméně stále zde byla výrazná latence a nezbývá doufat, že vývojáři na tomto problému ještě zapracují. Velice bude také záležet na vašem modemu a rychlosti připojení.

Výběr her pro OnLive je celkem slušný, nabízí kolem 200 her, včetně nejnovějších titulů jako jsou Batman: Arkham City, Assassin`s Creed: Relevations nebo Lord of the Rings: War in the North. Z toho 25 z nich jsou plně přizpůsobené dotykovému ovládání (Defence Grid, LEGO Harry Potter). Hry si lze buď za menší poplatek na několik dní zapůjčit nebo pro neomezené hraní zakoupit. Ceny jsou pak podstatně nižší než při koupi běžné verze. K dispozici je i možnost hraní demoverzí pro vyzkoušení zdarma.

K dispozici bude v případě iOS zatím pouze verze pro iPad, iPhone verze se však také plánuje. Samotná klientská aplikace bude zdarma a jako bonus dostanou všichni, kdo si ji stáhnou, možnost hrát hru LEGO Batman zdarma. Datum spuštění aplikace nebyl přesně určen, ale mělo by se udát velice brzy. Prozatím si můžete vyzkoušet kvalitu streamování na aplikaci OnLive Viewer.

Zdroj: MacStories.net