iWant

iWant

SwitchEasy Canvas 3 – bytelný obal pro iPad

iWant

Pokud vás z obalů pro iPad zrovna neoslovil Smart Cover, existuje bohatá nabídka ostatních výrobců, z kterých si jistě vybere každý. Mezi ně patří i Canvas 3 od společnosti SwitchEasy, který si v této recenzi představíme.

Canvas 3 patří do kategorie obalů, které ochrání iPad po celém jeho povrchu. Skládá se ze dvou částí vzájemně propojených. První z nich je zadní obal vyrobený z polykarbonátové skořepiny, do kterého tablet vložíte. Je vyrobený opravdu precizně, iPad v něm skvěle drží a díry pro konektory jsou přesně zarovnané a dobře přístupné. Hrany mají navíc mírný přesah přes okraj displeje, chrání tak při případném pádu na přední skleněnou část. Skořepina je poměrně bytelná, měla byt tak pád vydržet bez větší újmy.

SwitchEasy Canvas 3

Druhá, textilní část, objímá iPad z obou stran a je k první části připevněná na polovině její zadní strany. Vnější stranu obalu tvoří nylonový plát, který je poměrně dobře odolný proti poškrábání. Pokud na něj nezaútočí ostří nože, měl byl vydržet dlouhou dobu. Plát je na omak velice příjemný a působí velice luxusním industriálním dojmem.

Vnitřní část, která je ve styku s displejem, je pokrytá semišem. Nejedná se však o lacině vypadající semiš, který můžete vidět u nekvalitních obalů od anonymního čínského výrobce. Naopak působí velice kvalitně a netváří se, že by se jen tak ošoupal. Velice zajímavým prvkem je vzorek, který dodává semišové straně eleganci a zároveň částečně působí jako zarážka při polohování.

Obal lze totiž částečně vyklopit. Zadní strana je rozdělená na dvě poloviny ohybem, při použití menší síly se odepne suchý zip a rázem můžete displej polohovat ve svislém směru. iPad je postavený na přední díl a díky gumovým zarážkám je možné displej naklánět v rozmezí zhruba 30–90 stupňů. Zatímco pro sledování videí je polohování ideální a nabízí mnohem větší variabilitu než Smart Cover, pro psaní nejvhodnější není. I v nejnižší možné poloze je náklon příliš velký, než aby šlo na obrazovce pohodlně psát.

Canvas 3 je opravdu bytelný a celkem zásadním způsobem zvětší tloušťku iPadu, a to na víc jak dvojnásobek (rozměry cca 192 x 245 x 22 mm). Rozhodně je to skvělé v rámci ochrany iPadu, ale tablet tak ztratí své kouzlo kompaktních rozměrů. Onu bytelnost nejvíce pocítíte, pokud budete tablet držet jednou rukou. Když překlopíte přední díl dozadu, onen rozdíl tloušťky v ruce opravdu pocítíte. Pro někoho s většími dlaněmi to však může být výhoda. Obal je jinak poměrně těžký, váží zhruba 334 g.

Do obalu jsou všité magnety, které drží přední díl na displeji, stejně jako u Smart Coveru a nabízí rovněž možnost vypínání/zapínání displeje při odklopení. To už je v dnešní době mezi výrobci obalů skoro standard, což je jedině dobře.

SwitchEasy Canvas 3 obsah balení

V balení se kromě obalu nachází i dvojice krytek proti prachu, resp. dva kusy od každého, pro dokovací konektor a zvukový výstup. Jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako skořepinová část, díky čemuž skvěle ladí. Krytky drží celkem dobře, a při běžné manipulaci se nemusíte bát, že by vypadly a ztratily se. Dále se v balení nachází ještě fólie na displej a čistící hadřík.

Pokud hledáte bytelný obal pro váš iPad s možností polohování, Canvas 3 od SwitchEasy je rozhodně zajímavou volbou. Jedná se skutečně o kvalitní precizně zpracovaný produkt a nebude dělat vašemu tabletu ostudu. Jediné, co mi na obalu vysloveně vadilo, byl chemický zápach připomínající naftalín (používaný proti molům), který byl cítit i několik dní po rozbalení a cítím ho i v době, kdy píši tuto recenzi. Canvas 3 od SwitchEasy je k dostání v pěti různých provedeních (černá, hnědá, šedá, červená a khaki) za cenu 1 199 Kč.

Můžete ho zakoupit například v e-shopu Obaly-na-mobil.cz, kterému zároveň děkujeme za zapůjčení obalu.

[one_half last=“no“]

Výhody:

[checklist]
  • Kvalita zpracování
  • Probouzení iPadu víkem
  • Bytelná ochrana
  • Bonusové příslušenství[/checklist][/one_half]
[one_half last=“yes“]

Nevýhody:

[badlist]
  • Rozměry a váha
  • Chemický pach
  • Absence polohy pro psaní
  • Cena[/badlist][/one_half]

Galerie

SwitchEasy Canvas 3 icon