iWant

Techloop.io – hledání práce v IT naruby a efektivněji

iWant

PR. Virtuální trh práce Techloop úplně mění zavedené pořádky a obrací to, jak vývojáři hledají práci, vzhůru nohama. A to v tom nejlepším smyslu slova. Techloop sklízí jeden úspěch za druhým v České republice a na Slovensku a chystá se růst do mnoha dalších zemí ve střední a východní Evropě.

Noční můra vývojářů

Pokud se počítáte mezi vývojáře (nebo koneckonců jakékoli IT profesionály), asi vás nepřekvapíme tvrzením, že klasický způsob, jakým firmy takové odborníky “loví“, nestojí za nic.

Vzhledem k tomu, že poptávka po vývojářích neustále stoupá, jsou ti, kteří hledají nové místo (a často i ti, kteří o novou práci nestojí), od headhunterů bombardováni nejrůznějšími nabídkami “nových, fantastických příležitostí“, ať už po e-mailu, přes LinkedIn nebo telefon.

Mimo personální agentury se práce chtivý vývojář může obrátit na pracovní portály, ale inzeráty na nich jsou často dost vágní a málokdy z nich jde vyčíst něco o platu nebo dokonce o firemní kultuře. Z toho důvodu většina IT profíků dává přednost hledání práce přes kamarády a známé, ale tenhle způsob je bohužel dost limitující. Navíc je celkem velké riziko, že to odhalí kolegové nebo dokonce šéf – a co si budeme povídat, to není úplně ideální situace.

techloop

Zakladatelé Techloop, Joao Duarte, Paul Cooper a Andrew Elliott, si díky svým dlouholetým zkušenostem v IT recruitingu tohoto problému nemohli nevšimnout a rozhodli se ho jednou provždy vyřešit.

Představujeme Techloop.io

Techloop je online trh práce, ne portál s inzeráty. Celý dosavadní princip hledání práce v podstatě staví na hlavu, protože na Techloop se firmy přímo ucházejí o vývojáře (a ne naopak), bez headhunterů a dalších prostředníků.

Vývojáři, kteří se poohlížejí po novém místě, zůstávají až do prvního interview anonymní a mají dopředu velký přístup k důležitým informacím, jako je nabízený plat, firemní kultura a prostředí, projekty a používané technologie.

Pokud si navíc uchazeč o práci najde místo přes Techloop, dostane 500 eur jako nástupní bonus. Myšlenkou je odměnu, kterou standardně „shrábnou“ headhunteři, dát místo toho zpátky uživatelům platformy.

Co se společností týče, výhodami Techloop je přímý přístup k obrovskému množství talentovaných IT profíků bez nutnosti platit drahé agentury a komunikovat s uchazeči přes ně. Narozdíl od agentur, které jsou neefektivní, drahé a většina vývojářů je nemůže ani cítit, je Techloop mnohem jednodušší a rychlejší, výrazně levnější a v neposlední řadě v IT komunitě ceněný za svoji snahu zlepšit a zjednodušit nábor talentů pro všechny.

Techloop je podporován investicí a zkušenostmi z Rockaway Ventures a momentálně ho využívá přes 7 000 vývojářů a IT profesionálů a přibližně 500 firem v České republice a na Slovensku. Už během tohoto roku je také plánovaná expanze do ostatních zemí ve střední a východní Evropě.

Jsi vývojář? Vytvoř si anonymní profil na Techloop a nech si posílat nabídky práce přímo od firem.

Toto je komerční sdělení, Jablíčkář.cz není autorem textu a nezodpovídá za jeho obsah.